Choď na obsah Choď na menu
 


prvá Čipova svadba

23. 4. 2013

 Čipov deň D

img-20130420-00405.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vážení čitatelia a návštevníci portálu žoska.eska

Býva bežnou praxou, že celebrity ktoré chcú byť publikované v bulvárnych plátkoch pozývajú na svoje podujatia zástupcov médií, ktorých tam potom bohato hostia, za čo očakávajú oslavné články v ich periodikách. Ako sme už avizovali, v sobotu sa uskutočnila svadobná veselica kapitána planéty Čipa a pretože sa konala v mieste rodiska nevesty, t.j. v Prešove, bolo pravdepodobné, že viacerým sa nebude chcieť ísť osobne pozrieť na tento Čipov životný krok. Takže z týchto dôvodov bol pozvaný aj redaktor webu žoska.eska, ktorý sa pokúsil pre náš portál priniesť zopár postrehov z tejto akcie.

Celá veselica bola rozdelená na tri hlavné etapy. Tie sa skladali ešte z dvoch fáz, t.j. záťažovej a regeneračnej ( pričom pomer záťažovej a regeneračnej bol nepomerne vyšší v nárokoch na fázu záťažovú). Hovoríme o ceste vlakom tam v tzv. „párty vozni“, samotný svadobný deň a cestu späť v „párty vozni“ ( plnom skapacín ).

Ale poďme pekne poporiadku. „Párty vozeň“ vypravili s 20 minútovým meškaním v piatok o 14:50hod z Trnavy. Rušňovodič Maroš priviezol nadšených svadobných hostí až do Popradu, kde skupinka prestupovala do iného vlaku, v ktorom meno rušňovodiča sprievodkyňa Terézia nevedela. Keďže elektrizujúcej atmosfére párty presunu podľahol aj samotný redaktor, z niektorých úsekov cesty, žiaľ, nemáme žiadne informácie. Fakt je ten, že potenciálna nevesta, dokonca aj samotný potenciálny ženích boli mierne prekvapení, veselou náladou príchodzích svadobných hostí. Takže neváhali a hneď sa všetci presunuli do štýlovej prešovskej krčmy, kde pokračovali v nasadenom tempe do skorých ranných hodín.

img-20130420-00402.jpg

Svadobné obrady bývajú zväčša dlhé, naštrngané a nudné. Toto sa však v tomto prípade nepotvrdilo. O skvelé zážitky sa však nepostaral tentoraz párty tím ani mladomanželia, ale samotný „farál“, ktorý sa vo svojej reči snúbencom rozhodol detailne rozobrať problematiku známeho Ježišovho zázraku, premeny  vody na víno. Celé to začalo štandardne, ale detaily, do ktorých sa postupne púšťal, sa pomaly predierali na povrch príbehu, odsúvali pointu do stratena a vyvolávali čoraz viac úsmevov na perách zúčastnených. Z celej plejády perličiek vypichnem niektoré : rečník sa zamýšľal nad tým, kedy prišlo k tej „kvalitatívnej zmene kvapaliny“ ( t.j. kedy presne sa tá voda zmenila na víno ), alebo dumal nad tým, či bude na dnešnej svadbe vypitého viac vína ako na tej kde Ježiš konal zázraky ( samozrejme, na toto bola odpoveď jasná, víno sa nepodávalo, pod 40 voltov na tejto akcii nikto nefičal )

Takže Čipo nakoniec odprisahal čo mu podstrčili, nevesta bola nádherná a šlo sa na miesto veselice.

Na úvod tejto epizódy môžeme parafrázovať svadobný príhovor svedka ženícha, t.j. živelnú pohromu v podobe brata Ivana. Začal v tom duchu, že Andrej, žiaľ, dnes nakoniec prehral svoj najťažší a najdôležitejší zápas v živote - zápas o svoju slobodu, no  ( keď už prešovské nožíky vyskakovali z vrecák ) stačil dodať, že za to získal tú najvzácnejšiu trofej v podobe nevesty - takže sa mohlo začať nosiť na stoly.

Celému tomuto multi-kulti zoskupeniu dominoval oficiálne nevyhlásený battle medzi „východniarmi“ a „oravákmi“. Návštevníci mimo týchto etník pristupovali k tomuto faktu s miernym rešpektom, aké tempo v pití tieto skupiny nasadia a kto bude dominovať. Celá atmosféra bola súťaživá a menšie súboje sa odohrávali v pití, speve,  aj v brake dance and hip hop výzvach na parkete, kde niektorí predvádzali naozaj pôsobivé „performances“ čerstvo vylovených sumcov (  áno v bielych košeliach a anzúgoch ). Výsledok porovnania orava-východ však dopadol prekvapivo, dominanciu si jasne získala Orava, konkrétne vetva z Brezna. Svadobčania z východu boli zastúpení prevažne z radov tých skôr narodených, tehotné ženy a deti a statní junáci z Oravy teda nemali, až na výnimky, dostatočnú konkurenciu.  Ak ešte podotkneme, že jeden s prešovských reprezentantov  ( podľa vzhľadu „matfyzák“ líznutý Ozzy Osbournom ) podal taký slabý výkon, že už v čase meranom „do prvého rezňa“ zamestnal upratovaciu službu na WC a priľahlých priestoroch v  priebehu hodiny asi štyrikrát ( potom sa pobral  niekde tíško skonať ),  tak hodnotíme výsledok jasne pre Oravu/Brezno. Pred účasťou v divokých dance battles sa dalo ešte ujsť odchodom z parketu, ale pitný režim bol kontinuálne zabezpečovaný mobilnou pohotovostnou jednotkou, ktorú viedol náš známy občasný neplatiaci divák žos ligy a distribútor mliečnych produktov z Oravy,  Peter Ján Ďúra. Tento samaritánsky počin ho však natoľko vyčerpal, že pri konci akcie jeho batérie hlásili koniec červeného políčka a cesta k nabíjačke bola naozaj na zápis do Guinnessovej knihy v najpomalšom presune.  

Dojmy z predchádzajúceho dňa ešte nestačili vyprchať z hláv hostí a už tu bol ďalší deň, the day after. Pri nedeľnom obede sa stretla väčšina hostií a v tento krásny slnečný deň sa bez váhania vedno a slobodne rozhodli - pokračovať tam, kde nadránom skončili. Vodka, alebo hruška?  Takže párty skupinu vypľulo z busíku okolo tretej poobede v Prešove na stanici, kde ich už čakal vlak na cestu domov.

Vzhľadom na to,  že obsluha občerstvovacieho vozíka vo vlaku, naturalizovaný český občan Radek, prichádzal z tej správnej strany, podarilo sa party tímu vykúpiť všetkých 15 pív, ktoré vozík obsahoval. Ak k tomu prirátame 4 pivká, ktoré náš redaktor vymenil za gastrolístok na stanici v Prešove,  dá sa teda povedať, že aj cesta späť mala dôstojný a oslavný charakter. Všetko na počesť ženícha a nevesty.

Čo dodať na záver?  Ak by sa malo šťastie novomanželov vyjadriť úsilím hostí dôstojne osláviť tento krok, tak budú šťastne vedno žiť až kým nepomrú.  Keďže aj redaktor zoska.eska bol skvele pohostený a bolo o neho príkladne postarané, dávame za redakciu „palec nahoru“. Veľa gólov v manželkinej sieti, Čipo !

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

A este cosi som nasiel .... Dakujem kamarati-spoluhraci!!!

(Cipo, 23. 4. 2013 19:21)

http://youtu.be/BQsqoAhBARg

Re: A este cosi som nasiel .... Dakujem kamarati-spoluhraci!!!

(levik, 24. 4. 2013 1:35)

reportaz s videom jednoznacne do zlateho archivu zos... :-)