Choď na obsah Choď na menu
 


51. Tmavi urcite bez Gaba a Cipa

14. 3. 2013

BT vs TT

7 : 3

 Severňí vítr je krutííí, počítej lásko má s tííím...
Tmaví chceli dokázať, že aj bez čipa vedia vyhrávať. Žiaľ, nepodarilo sa. Bieli s prehľadom vyhrali o štyri góly.
ŹOS HARTWALL ARENA. Severák a zasnežené zladovatelé cesty bičovali trasu hráčov do žos areny. Pepe, ktorý celý den váhal či ist či neist, zvolil prvu možnosť, a nadšený príliš nebol..už ked dorazil ,bol vystrašený. Ale k zápasu. Solídne zostavy napovedali, že pôjde o vyrovnaný duel. Novinkou bol mišo, ktorého pepe ešte nepoznal.
Tmaví rozohrali svoje klásiko. Prespatý úvod, ktorý balansoval na hranici ležérnosti, využili bieli, ktorí dvakrát skorovali. Bieli si výborne rozumeli. Maxo rozdával lopty, miro preberal a posúval ďalej na voľneho maťa či tomyho. Aj Marekovi dnes išla karta, niekoľko jehho zbesilých nájazdov skončilo v bráne.
Ale asi po 20 minutach sa zobudili aj tmaví. Darovaný kon alias miso otvoril tmavý účet, v zápätí dokonca vyrovnali. Pepe, spokojný s priebehom doterajšieho zápasu, vykrikoval pomenej, cítil zvrat. Hra sa prelievala...tmaví inkasovali , tmaví dorovnali...no za stavu 3:3...ten zvrat prišiel. Bieli vysunuli maxa, ktorý na hranici ofsajdu balansoval pred tmavým brankárom. Tmaví dobíjali bielu obranu, ale tentokrát im neišla. Bez rozumu sa valili dopredu, bieli hrali kvázi na brejky, a ked nie na brejky,,,tak potom na slalom medzi stojacich akože brániacich tmavých. Obrana tmavých v ten večer neexistoval. Tmaví mohli byt radi,že nie je pondeloka ze bieli nemajú čipa, ten by naložil asi dvadsat štvrtkovej neexitujucej defenzive.
Tmaví sklamali na plnej čiare, naopak bieli šlapali, v čase ked sme vyťahovali lopty zo zadnej siete, bieli sa dokázali vratiť za maxovho pokriku ...klud, vydychajte sa. Bieli ho poslúchli a ustali aj posledný nápor, ku ktorému sa tmaví zmohli. Pri slove nápor si však treba domysliet úvodzovky. O vitaza sa zacalo hrat uz po desiatej. Vrátnička s účesom a lá biela tina turner zo šajdíkových , krátko po zahlasení o víťaza postavala pri lavicke a evokovala pocit ze sleduje futbal. Opak bol však pravdou, ona zacala svojim psychicky ladenym pohladom hypnotizovat hracov. Ako prvý sa zosypal pepe, ktorý to nevydržal a zahlasil koniec. A utekal do šatne skryt sa jej bodavým pohľadom. Bieli s prehľadom zvítazili 7:3.

Bieli hrali kompaktne, snád nemozno najst ani jeden slaby clanok. Mali aj slabšie chvilky,ale vedeli sa rychlo vzdy sformovať a zadrzat tmavych v rozhodujucich momentoch. Tmaví naopak,kazili prihrávku smerom dopredu, smerom dozadu, namiesto bránenia iba dupotalii za hráčmi a vpredu to bolaúplna katastrofa končiaca na úsiliach jednotlivcov. Ale kedze futbal je tímová hra a bieli predviedli perfektnú tímovú obranu, nemali problém držať zápas na svojich kopackách.

Strelci:

BT -Pildo 2 Maxo 1 Mato 3 Tomas S. 1
TT - Igor 2 Miso 1

 

Komentáre

Prehľad komentárov

miestenka

(igor, 14. 3. 2013 9:00)

zmestim sa do zostavy som FREE ?