Choď na obsah Choď na menu
 


58. The Revange of Fallen

10. 4. 2013

BT : TT

4   :   8

Zápasu predchádzali, ako obvykle, udalosti ktoré vývoj značne ovplyvnili. Tou najdôležitejšou bolo vzhliadnutie videozáznamu z pondelkového zápolenia, ktoré Feďo tak šikovne nastrihal, spomalil a poupravoval, že väčšina zainteresovaných bola dosť prekvapená rozdielom v tom ako si myslia že hrajú a v tom ako to naozaj vyzerá. Títo teraz dúfajú, že po neuvážených zverejneniach na sociálnych sieťach nebudú mať čas a chuť pozerať tento záznam tí, ktorým predtým pútavo líčili s akým nasadením, pohybom, technikou a zápalom tam hodinu drtia futbal na vysokej úrovni... Takže sa čakalo, ako títo borci odhalia svoje rezervy a zlepšeným pohybom, bojovnosťou a prístupom k zápasu zdvihnú úroveň tejto ligy. Samozrejme, väčšina bielych na zázname nebola, takže mohli pred zápasom analyzovať a zbierať cenné dáta. Výsledkom však zrejme je len to, že každý sa viac menej zmieril s tým, že to tu pomaly začína pripomínať dôchodcovskú ligu a s týmto faktom sa už nič nedá robiť. Druhou dejovou líniou bola Čipova súkromná vojna v tabuľke mužstiev, kde sa chce umiestniť minimálne do štvrtého miesta ( hovoríme o tmavých pondelkových, bielych pondelkových, bielych štvrtkových a tmavých štvrtkových ), kedy Čipo vysledoval, že bilancia výhra/prehra je medzi bielymi pondelkovými a bielymi štvrtkovými vyrovnaná a keďže on nenastupuje iba za štvrtkových bielych, do karát by mu pasovalo keby títo prehrali. Neváhal preto osočiť Levíka za zradcu, že sa nechal nominovať na štvrtkový duel za bielych. Naopak Martin, ktorý márne čakal sms od Romana, sa dostal do tmavého dresu po Palinovom odrieknutí, hlavne vďaka svojej defenzívnej úlohe v tíme. Ten tiež počas Čipovho  telefonátu musel prejsť testom niekoľkých otázok, na ktoré až keď správne odpovedal, dostal pozvánku na tento duel.

 Ďalšou zaujímavosťou bola zmena strán, vidno že aj v ortodoxných pravidlách sú možné nepatrné zmeny. Tento fakt však nikomu nejako nepoškodil, mylné prihrávky súperovi a vlastné góly sa nekonali.

Bieli vyleteli na súpera s plnou vervou a hneď v prvej minúte sa predral Levík cez tmavú obranu a tvrdou strelou prekonal Huca. Bieli sa potom zoskupili do pozornej obrany, vysunutej po polovicu, čo je jasná Levíkova taktika. Tmavím tento fakt robil problémy a na prvý gól sa dosť nadreli. Vyrovnané skóre netrvalo dlho, bieli sa opäť dostali do vedenia a čakali tmavých v pozorných blokoch. Skóre sa potom ešte raz dostalo do jednogólového vedenia bielych, myslím že posledné bolo 3:2 pre bielych. Potom však tmaví dokázali eliminovať útočné výpady Miťa, Maxa, Tomáša a Levíkove tanečky a postupne preberali opraty stretnutia. Obrana bielych pribúdajúcimi minútami nebola taká pozorná a kompaktná a hlavne ako začali bieli prehrávať, museli útočiť čo bola možnosť pre tmavé brejky, kde si už ortodoxný obranár Pepe s Čipom, alebo Igor vedeli poradiť. Bieli hrali naozaj veľmi dobre, nebezpečné útoky s dôrazom v osobných súbojoch robili v tmavej obrane problémy, ale ako zvyčajne, doplatili na nepremenené šance. Skóre tak narastalo v prospech tmavých, ktorí boli potom už od stavu 4:3 stále vo vedení, hoci nie výraznom. Záverečné dva góly vsietil Igor, ktorý stanovil konečné skóre na 8:4.    

Za tmavých sa presadil klasicky Čipo tromi zápismi, sekundoval mu Igor dvomi gólmi a dokonca Martin zaznamenal dva góly. Pepe si síce zo skromnosti nenahlásil žiaden zásah, ale po druhom pivku Martina napadlo, že predsa ešte na jeden gól z ľavej strany prihrával a z toho vsietil Pepe tretí gól tmavých. V bielom drese sa presadil Levík, ktorý dal dva góly, po jednom pridali Miťo a Tomáš.  

Vážne zranenia neboli zaznamenané žiadne, len Pilďo s Igorom sa dostali do akejsi jánošíkovskej valaškovej pasovačky, ktorá sa odohrávala nohami vo výške očí.

Takže bieli na body nedosiahli, Čipovi sa zlepšili štatistiky, zápas to bol dobrý, uvidíme ako to vyhodnotí Fleš fotoreportér, ktorý ani tentoraz nechýbal na tribúne. Feďo, nebuď sviňa, tentoraz ma zrýchli nech to môžem ukázať deťom !

BT : Miťo 1, Tomáš 1, Levík 2

TT : Čipo 3, Pepe 1, Igor 2, Martin 2

 

 

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Belosi

(Mito, 10. 4. 2013 22:11)

5 borcov odhodlanych konecne bodovat je ready: maxo, Pildo, Tomas, Mito, Levik