Choď na obsah Choď na menu
 


59. Posledny Cipov start za slobodnych

15. 4. 2013

BT : TT

 8   :   7

Zápolenie sa nieslo v slávnostnom duchu, pretože viacnásobný kapitán planéty a bielych pondelkových, Čipo, zverejnil svoju ambíciu vstúpiť túto sobotu do stavu manželského ( čo bolo pre niektorých spoluhráčov novinkou ).  Vzhľadom na to, že vo štvrtok už bude piecť svadobnú tortu v rodisku svojej vyvolenej, v Prešove, jednalo sa o jeho posledný zápas v stave staromládenckom. Hráči v kabíne pred zápasom sa rozdelili na dva tábory, prvá skupina sa snažila kapitána od tohto neuváženého kroku odhovoriť, druhá skupina ( ktorú predstavoval len Pepe ) sviatosť manželstva obhajovala na svojom šťastnom príklade ( pozdravujeme Janku do Piešťan ). Po sérii spýtavých pohľadov a podrýpavačských otázok už Pepe presúval ťažisko diskusie o šťastí svojho manželstva k jeho výhodnosti z titulu priženenia sa do rodiny poľovníka, opisovaním gurmánskych špecialít a jemnej chuti diviny, takže recept na zaručené manželské šťastie sa nádejnému ženíchovi získať nepodarilo. Rady od matadorov typu Martin ( ktorý si svoju porciu šťastia už vyčerpal ) a Miro, sa Čipo radšej nepokúšal získať, vedel by, že ich príbehy by smerovali k drastickému obmedzeniu účasti na futbalových, opileckých a iných voľnočasových aktivitách, postupnému pozvoľnému zhoršovaniu celkovej nálady manželky, prekvapivého zisťovania fyzických a mentálnych nedostatkov partnera ktoré nebolo možné pred obradom odhaliť a pod. Všetci vieme, že tieto veci sú mladomanželovi  dobre známe!  Potreba zachovania rodu, sen o obutí žoskársko-merkúrackych haloviek svojmu malému synovi a prenechanie vlajky svojho rodu svojmu nástupcovi, sú  však silnejšie ako zdravý rozum a dobre mienené rady kamarátov. Neboli sme iní, tak nechajme pokojne kamaráta rútiť sa dolu ľadovým tobogánom.

 Všetci čakali, ako sa bude Čipo vedieť skoncentrovať na svoje posledné vystúpenie bez chomúta. Či bude duchom prítomný na palubovke a v dianí na ihrisku, alebo či mu budú v hlave rezonovať témy typu : či budú hostia kladne vnímať farebné zladenie dekorácie na svadobnej tabule s odtieňom jeho kravaty ( ešte pred spoločným jedením polievky ), koľká v poradí zaznie „jede jede mašinka“ aby sa do vláčika zapojili všetci , akým tempom má piť aby ani nikoho odmietnutím prípitku na večné zdravie novomanželov neurazil, ale aby vydržal nažive až do konca svadby, a pod. Ohľadom tempa pri pití počas svadby sa opäť ozval odborník na alkohol naslovovzatý, Pepe, ktorý svoje rady smeroval k výdatnému tanečnému výkonu, ktorý jemu odbúrava viac promile ako dokáže do tela dodať.  Väčšinu kamarátov v kabíne však zaujímalo hlavne to, kedy Čipo prinesie tzv. „výslužku“ v podobe koláčikov a svadobnej torty. To bolo celkom fiasko, pretože to nepôsobilo vôbec ako motivovanie sa chlapov pred športovým zápolením, ale ako diskusia zamestnankýň účtárne väčšieho podniku počas celej pracovnej doby.

Po celom tomto antre sa spoluhráči aj protihráči dohodli, že nech už to bude akokoľvek, darujú tento posledný zápas Čipovi, nech sa odohrá len v jeho réžii. Hráči z vyložených šancí nepremieňali a odovzdávali loptu Čipovi ( a to aj tmaví.. ) Čipo otvoril skóre po peknej narážačke celého bieleho mužstva a bieli viedli 1:0. Potom krížnou strelou zvyšoval na 2:0 priamo do šibenice tmavej brány. Ani v pozápasovej analýze sa nám nepodarilo rozkľúčovať ako padali ďalšie góly, no Čipo následne vytiahol vedenie bielych na 5:0. Vtedy sa zháčil a uvedomil si, že to by síce bolo jednoznačné, ale zápas by stratil náboj, tak postupne pridával po góle na strane bielych aj tmavých. Zápas sa dostal do stavu 7:3 pre bielych. Vtedy už šlo doslova o Čipovu exhibíciu. Dostával nahrávky do bielych aj tmavých, hlavne Huco sa ukázal ako kamarát čo vie čo sa patrí. Potom sa rozhodol, že jednoznačné víťazstvo by nebolo to, čo by mu rezonovalo v pamäti, tak poprosil kamarátov, aby zariadili zdramatizovanie zápasu, hlavná postava musela vyniknúť. Martinovi stačilo naznačiť, postavil sa do brány a po troch lacných kúskoch v jeho sieti bolo skóre razom 7:7. To však bolo vopred pripravené, rozhodujúci víťazný gól na 8:7 vsietil kto ? Predsa nik iný ako náš potenciálny ženích Čipo, ktorému to všetci zo srdca želáme ! Na zdravie !   

Góly : Čipo 15

Ale naozaj :

BT - Levik2, Martin2, Cipo4

TT - Mato3, Igor 1, Pepe3

 

 

Komentáre

Prehľad komentárov

čipo...si král

(pepe, 16. 4. 2013 12:21)

povodne som chcel napisat zapis ja...ale nechcel som si nechat ujst poslednu mladenecku....takze preto....ael inak ...koncipoval by som to podobne....

co sa tyka teba samotného, aj ja ta povazujem za kapitána tejto planety....pravdupovediac...ked sme vas dotahovali, myslel som si ze to dotiahneme...ale kde sa vzal tu sa vzal....vaša eminencia....jednoducho ..posledné zápasy co ta vídam....patrís niekam inam...do vyššej ligy,,,,takže fakt klobuk dole...si král...

Re: čipo...si král

(Cipo, 17. 4. 2013 14:47)

Dakujem Pepe, slzy sa mi tisnu do oci ... som v poslednej dobe nejaky na makko, nakolko vsetci gratuluju a davaju darceky. Napr. dnes dostala Julia dres FC Merku ... tedaaa! Inac zapis pisal Martin Ac.
Ale dakujem teda vsetkym za blahozelania aj pekne zapasy .. ved viete vtedy ked som bol este slobodny ...
Verim ze ani po svadbe neupadne moja frekvencia a snad ani vykonnost.

Inac nezda sa mi ze by som v poslednej dobe nejak napredoval ... bud mam iba viacej stastia alebo uz super nie je to co byval ... :-)

DAkujem este raz kamarati

goly

(Mato, 16. 4. 2013 10:35)

Jeden z mojich golov patri Hucovi...

Re: goly

(Huco, 17. 4. 2013 12:19)

Díki Maťo ale ako vidíš všetky Góly dal Čipo

kamera

(fedo, 15. 4. 2013 18:09)

televizia sa dnes nezucastni na zapase nakolko sa dostala do rozporu s pani Berlusconi po poslednom zapase a neposkytla dalsie vysielacie prava.vec skoncila na stole sfz s verdiktom odkladu ktory riesi majitel klubu tlamich p.Pepe Berka

zo stvrtkoveho zapolenia vam cipo dlzi link

naposled som trafil vysledok na chlp v riadnom hracom case,dnes zeby 8:7 pre belochov?snad nie

Re: kamera

(Cipo, 16. 4. 2013 10:02)

Bravo Fedo .. bravoooo. Paradna trefa

Ja dnes ništy

(Pildo, 15. 4. 2013 12:37)

Nakolko po posledných 2 matchoch mám stále ´´polku manga´´ na jednej nohe jebem ja na to dnes a budem sa doliečovat radšej, lebo zas by mi urcite do nej niekto najebal. Belosi do tohooo!!!!

bt

(levik, 15. 4. 2013 10:48)

JO POTVRDZUJEM

Re: bt

(miro, 15. 4. 2013 11:41)

Aj ja!

ty prevíte...

(pepe, 15. 4. 2013 10:30)

tak jako...ja som sa až dnes....zo stranky žos....dozvedel, že čipito ide pod čepiec......

no tak .... tu vyhlasujem....ze dnes hram na cipa osobku.....ked pojde dopredu....pojdem aj ja.....(-:

Re: ty prevíte...

(martin, 15. 4. 2013 10:46)

no vidíš pepe, stránka má športový, informačný, aj spoločenský rozmer

rozlucka so slobodou

(martin, 15. 4. 2013 9:35)

Potvrdzujem účasť v čipovej derniére

tmafos

(pepe, 15. 4. 2013 9:20)

zatal....

pepe, huco, igor, maťo....