Choď na obsah Choď na menu
 


67. Kapitánova autorita je na bode mrazu

13. 5. 2013

BT : TT

 4  : 10

Kapitánova autorita je na bode mrazu

Po zverejnení zostáv smerovali úvahy borcov asi nasledovne:

1.       Vújtek povolal prvú päťku s centrom Joškom Štumpelom a na krídle s Mirom Šatanom, po zranení sa stále hľadá v obrane nekompromisný Jurčina a keďže na Levíka neviem nič vymyslieť a prišiel premiérovo na bicíku, tak dajme že Peťa Sagana

2.       Tmaví naopak povolali na tento zápas futbalistov ( aspoň tak to vyzeralo na ihrisku )

Tmaví prezentovali svoju ultra obrannú zostavu Feďom v predzápasovom komentári aj verejne, hoci každému bolo jasné ako bude ich hra v obrane vyzerať.

Tesne pred výkopom sa zdesení hráči pýtali samotného Kapitána, ako majú dnes hrať proti zdatnému súperovi. Ten sa zamyslel a takto prevravel : „chlapci, hráme to asi po 100tisíci ( vidíte ako hyperbolizuje  ) krát, takže vieme že treba hrať zodpovedne v obrane.“  Na otázku neveriaceho Martina, že ako budeme hrať v útoku, Kapitán len vykúzlil potmehúdsky úsmev so slovami „to nechajte na mňa.“

 Hoci Pilďo pred zápasom z hlavy vypočítal všetky možné výsledky postupovej kombinatoriky našich na MS v hokeji, podobne Martin, ktorý sa chvastal ako  navštívil dva víťazné zápasy  cez víkend ( Senica : Lokotka U8 3:5, Spartak : Z. Moravce 3:2 ), v zápase im boli tieto poznatky prt platné.

Tak sa stalo, že tmaví si robili bielu obranu loptami medzi nohy, dávali góly z uhla k prvej tyči, pobehovali pomedzi stojacich obrancov a tak sa zrodil náskok 5:0 pre tmavých. Výnimočne dobre zahral Palino v maskovaní malajského tigra, ktorý sa síce presúva po ihrisku niečo medzi rýchlejším krokom a prískokom, ale v rozhodujúcej chvíli obrancu odstrčí riťou, lakťom, alebo ho nakopne a tak je jeho hra účinná. Pepe po tom, ako sa presúval cez víkend po naklonenej rovine si pohyb po palubovke užíval, nebol v postavení ultra defender, ale pri strate lopty sa vracal a okrem útočnej fázy kopu lôpt vybojoval späť. Feďo štandardne pretancovával palubovkou okolo lopty, čo zvádza obrancu k ľahkému odobratiu, na ktoré on čaká a vtedy presne rozohráva alebo zakončuje. Maťo sa zhostil ponuky v tmavom tíme tak, že bol až mierne premotivovaný, svedčili o tom zbytočné drganice pred bránou bez lopty, zato pohybom veľmi pomohol aj v útoku aj obrane. Huco zaznamenal hattrick, vychytal niekoľko bielych tutoviek, prihrával poväčšine len tmavým,  vyšlo mu na čo siahol.    

Na bielych nejako nie je čo hodnotiť, znížili na 5:3, čo bolo sľubné. Kapitánove slová z úvodu si ale nik nebral k srdcu, do útoku vyrážali všetci hráči v poli, štandardne, posledný volil zväčša prihrávku cez stred, kde už čakali na zachytenie lopty a následný brejk tmaví hráči. A dávali.  Bieli sa vedeli natlačiť pred bránu, dostať do zakončenia, ale v tej poslednej obrannej fáze je obrovský rozdiel v bránení a brankárovi. Kým tmavý útočník mohol voliť z prihrávky dvom voľným spoluhráčom v pohybe, alebo strelu priamo na brankára, biely útočník s loptou bol pokrytý protihráčom, spoluhráči postávali za obrancami a pred bránou bolo okrem Hucovej telesnej schránky ešte zo desať nôh, ktoré vystrelia a niekoľkokrát vytečujú strelu do rohu ihriska, prípadne rovno do brejkovej situácie. Tmavý brankár strely chytá, biely väčšinou inkasuje. Napriek tomu sa podarilo Čipovi streliť tri góly po samostatných akciách. To bol zrejme ten jeho plán, len okrem jedného Levíkovho zásahu sa k nemu nik nepridal. Neprešli ani Joškove štandardné strely spoza brány, ani Miro neprestrelil Huca zblízka/zďaleka, ani Jurčinova delovka ľavačkou tentoraz nenašla cestu do siete ( teda našla, ale do tej veľkej za bránou ).  

Tak skóre narastalo s konečným výsledkom 10:4 pre tmavých. Tí boli po zápase spokojní ( dokonca tak, že spod červeného raťafáku z kúta šatne nebolo počuť žiadne posmešky ) , zato Kapitán niesol prehru tentoraz ťažko. Zdúchol z palubovky hneď  po záverečnom góle a ani na pivo nešiel. Zlé jazyky tvrdia že si utekal zlepšiť skóre domov, pri manželskom sexe je vraj vždy víťaz.

Bielym zostáva len zregenerovať, nabrať psychických síl a nachystať sa na ďalší duel.

BT : Čipo 3, Levík 1

TT : Huco 3, Pepe 3, Feďo 1, Maťo 2, Pali 1      

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zaverecny odchod

(Cipo, 14. 5. 2013 12:26)

Zo sportoveho hladiska sa teda ospravedlnujem za unik z palubovky a nepodanie si ruk ako i neucast na pozapasovom pifku ... no rozhodol som sa pre tuto nenasilnu demonstraciu ohaldne jedneho z najhorsich vykonov pondelkoveho BT.

nie ze to vyzeralo ako keby sme hrali v Zoske prvy krat ale ze sme sa stretli s tymto sportom prvy krat ...

Re: Zaverecny odchod

(Huco, 15. 5. 2013 10:38)

čipo keby som vedel že Ťa tak rozhodí ten môj hettrick tak by som ten posledný gól nedal.

Re: Re: Zaverecny odchod

(Cipo, 15. 5. 2013 17:20)

Hucimir :-)))

sa stazujem na vykon BT teamu nie na tvoj hattrick :-))

Bud si to nepochopil ... tuto moznost samozrejme vylucujem ... alebo si chcel len podjebat a prihriat si polievocku na stvrtok ... a myslim ze B-je spravne :-)))
Ze si dal ty hattrick je viac menej OK ale ze uz nam dal Palino gol ... tak to je hanba :-)

Hucovi

(Pepe, 13. 5. 2013 10:13)

...kluku zlož dnes tmafos...riešim kopec ....no koment....ja hrám..

po víkende v tatroch

http://trnava.sme.sk/c/6798370/tradiciu-zachranili-dvaja-borci.html

som pripravený zautočit z obrany

Re: Hucovi

(Zostava TT, 13. 5. 2013 11:13)

Huco, Pepe, Feďo, Palo, Maťo B.

Re: Hucovi

(fedo, 13. 5. 2013 12:07)

tak tým pádom máme pretlak v obrane...to vyzerá na shotout

dnes

(martin, 13. 5. 2013 9:56)

potvrdzujem účasť

kálčo

(levik, 13. 5. 2013 9:55)

sí, ja prísť. čáo

zostava

(Mato, 13. 5. 2013 9:46)

Som k dispozicii

zostava TT

(huco, 13. 5. 2013 9:18)

Ja som ready