Choď na obsah Choď na menu
 


80. Posledny z poslednych

27. 6. 2013

ŽOS Liga 27.6.2012

BT: Mito 1, Pildo 1, Klajn 1, Maxo 1 (og), Tomáš

TT: Pali 1 + 1(og), Huco 1, Igor 1, Fedo 2, Pepka 1

 

Na predzápasovú tlačovku sa dostavil kompletný tmavý tým no s bielych sekundovali len Pilďo a netradične Klajn. Po viacerých otázkach novinárov vyzerala tlačovka skoro ukončená no začal ju predlžovať žurnalista s miestnych  novín ktorý riešil ďalšie a ďalšie otázky na ktoré už mnohí hráči tmavého týmu nemali dych. Hlavnou témou však bol koho si vyberie kapitán bieleho týmu. Biely Peter tento krát padol na Klajna ktorý dostal na tlačovke jasné inštrukcie „nezabúdaj za koho chceš hrávať v budúcej sezóne“ – čo Klajn pochopil no na palubovke moc nedodržal.
 
No poďme k zápasu. Výsledkovo bol tesný no s priebehu to vyzeralo že tmavý majú všetko pod kontrolou a v zápase ani raz neprehrávali. Zápas otváral gólom Palino ktorý najprv mazácky odstránil Tomáša S. s palubovky nakopnutím lopty do nosa a potom pri hre 4 on 4 využil viac voľného miesta. Krásne si nabehol pozrel že v bráne bielych je deravý Klajn žmurkol naňho očkom a strelou k tyčke otvoril skóre zápasu. Podľa štatistických údajov prvý gól zápasu dal Palino naposledy v sezóne 2004/05 takže ho tento úvoďák psychicky povzbudil a už pri klasickej hre piatich proti piatim po narážačke servíroval Hucovi na druhý gól zápasu, ktorý po žmurknutí s strelcom dostal znovu Klajn. Chybou bielych totiž bolo to že nepoznajú hráčov ktorých draftujú do týmu. Každý hráč tmavého týmu totiž vie že keď Klajn dostane gól treba ho hneď vystriedať v bráne inak dostane hneď druhý.
Tmavý vedie biely sa hádam poučia. To sa však už prebúdzali aj biely. Nečakali dlho a predviedli prekvapivú priamočiaru akciu na ktorej konci fantastiky Klajn chrbtom k bráne tečoval prihrávku na ktorú už bol Hucimír bezmocný. Zlé jazyky tvrdia že za tento gól si strelec v budúcej sezóne minimálne mesiac nezahrá, ale možno to bola len urazená pýcha Hucimíra ktorý sa dušoval že od Klajna gól nedostane. Veď čas ukáže ako to nakoniec bolo. Myslím že to boli góly Mita, a vlastný gól Paliho a za bielych Feďa a Papiho za tmavých ktoré skóre sa vyrovnali na 3:3 (3:4). A ako to už býva tu sa zlomil zápas. Maxo vedomí si toho že Palo strelil vlastný gól a s piatkovej celosezónnej rozlúčky  si nespomínal  či ho tento hráč môže ohroziť v prvenstve „Najviac vlastných gólov v sezóne“ nenechal nič na náhodu a fantastiky zasunul k tyčke. Maxo neboj nikto Ti tento primát v sezóne už nezoberie a so 4 gólmi si sa stal absolútnym víťazom. Gratulácie posiela hlavne tmavý tým. Bohužiaľ tento gól pridal na kopačky tmavých pohodu a na kopačky bielych ešte viac nahrávok. Škoda že to biely nestrieľajú viac pretože futbalové pranostiky hovoria že kto nevystrelí gól nedá. Zápas už tmavý držakli pevne v rukách a po góle Igora sa snažil ešte zvrátiť misky váh na bielu stranu Piľdo ktorý však dokázal svojím gólom len znížiť na 4:6 keď sa snažil sezónu ukončiť Dani de Vito. Pepka mu však pohľadom vysvetlil že sa hrá o víťazný gól celej sezóny a Dani vedel že sa nemá hádať. Víťazný gól sezóny si teda pripísal Feďo a tmavý odchádzali na pivo spokojný s výsledkom 4:7.
 
Pozn. redaktora:
Pri zápise sa však zistilo že biely sa snažil zákulisnými ťahmi vyhrať tento zápas uplácaním rozhodcu a čo je horšie klasickou zmenou skóre počas zápasu. Bol to Huco ktorý hlásil 4:2 no bol zahriaknutý Pilďom ktorý tvrdil že neexistuje a stav zápasu je 3:2. Zápis gólov však dokázali že Huco sa nemýlil  a vlastný zlomový gól Maxa upravil skóre na 3:5. Takže žiadame biely tým aby v budúcej sezóne bojoval viac na ihrisku futbalovými zbraňami ako v zákulisí. Možno to totiž funguje v Slovenských futbalových ligách no v ŽOS-ke sa takto vyhrať nedá. Tu víťazstvo stojí veľa potu , behania, kopancov, striel a nie bednička jabĺk s vínkom.
 
Ďakujem všetkým za sezónu a nech sa takto stretávame aj naďalej.
 

Komentáre

Prehľad komentárov

BT

(Mito, 27. 6. 2013 10:25)

Pildo, Tomy,Mito

Hlaste sa kto ma zaujem