Choď na obsah Choď na menu
 


1. Zda sa ze sme sa docakali. ZOS League startuje!

27. 9. 2013

BT : TT

5   :   2

Góly :

BT : Čipo 3, Levík 2

TT : Gabo, Pepe

Vážení přátelé, ano ! Hoci už nikto neveril, nekonečná výluka sa skončila a namiesto „druhého“ sa hráči stretli pred ŽOS arénou v posledný deň „čierneho septembra“. Niektorí jedinci boli bez kvalitnej porcie futbalu skoro štyri mesiace. Napätie sa dalo krájať, nervozita stúpala.

Hoci počas prestávky na oficiálnej stránke panoval prázdninový kľud, manažéri nenechali nič na náhodu a pozorne sledovali prípravu  svojich zverencov. Za zmienku stojí teória, podľa ktorej rozhodujúcu úlohu vo výsledkoch bieleho mužstva budú mať výkony hráčov po 40ke. Keďže spoločná letná príprava tentoraz absentovala, manažéri nemali prehľad o kondícii svojich zverencov ( samozrejme ak nerátame aktuálnu kondíciu pri bare v Čajke či inom pohostinstve ). Keďže sa však obaja zainteresovaní objavili v základe na prvom otváracom dueli, dá sa predpokladať, že kondičné testy, váženie, vzorka moču, veľkosť prostaty, ostrosť zraku  a krvný rozbor dopadli pre oboch matadorov minimálne obstojne. Samozrejme, sú tam ešte rezervy, lebo ak Kapitán prestal fajčiť, aj jeho zverenci  by si mali odoprieť nejakú neresť aby skvalitnili svoju životosprávu.

Vzhľadom na absenciu poriadnych informácií o ozajstnom dôvode mesačnej prestávky, predzápasové skúmanie haly bolo zamerané na odhalenie toho, čo môže byť tým sľubovaným zlepšením v „superaréne“. Takže všetci sa pustili do hry „nájdi desať rozdielov“. Ale ako sa dalo čakať, nové nebolo vonkoncom nič, ani tie najbizarnejšie nápady o novej sprchovej ružici, či vymaľovanej šatni sa nepotvrdili.  V sprche sa pri pustení vody stále tvorí rozkošný „plesňový bazénik“, steny sú pokreslené výjavmi študentov s talentom, okná sa nedajú zavrieť  a pani... Ó pani... Ako napísal Pepe, to sa dá naozaj vnímať len ako povinný folklór. Pani nenechala nič na náhodu a podľa očitých svedkov ( ktorí jej ešte dokážu venovať pohľad ), strávila hodiny u tých najvychýrenejších vizážistov, len aby svojim šarmom a eleganciou spríjemnila zákazníkom ŽOS arény ich športové zápolenia. S jej novým pozitívnym prístupom k ľuďom bol konfrontovaný hneď z prvej rany Huco, ktorý si dovolil vypýtať kľúč od šatne okolo 20:45, načo pani zasypela že nám stačí chodiť o 20:50hod. Nič sa nedá robiť, aj veľkí ľudia majú aj slabšie okamihy, ostatne od Huca to bola fakt nehoráznosť, to musia uznať aj tí najväčší zadubenci.

Zakiaľ sa Huco domáhal vpustenia do šatne, vonku na ihrisku sa odohrával ešte jeden mikropríbeh. V piatok sa Martin stretol v Čajke s Kapitánom, kde mu ten hneď ako prvú infošku vrazil medzi rohy, že už v pondelok sa hrá. Na čo Martin tak znervóznel, že z toho až trochu ochorel a v nedeľu preležal na pilulách. Samozrejme, nechať si utiecť prvý zápas, to aj keby mal v utorok umrieť, to nie. Lenže nič neuniklo pozornému oku manažéra. Hneď ako sa Martin vysúkal z auta, namiesto toho aby dofrčal na bicykli značky Favorit, stretol sa so skúmavým pohľadom a zvedavou otázkou. Toto ešte ustál výhovorkou, ale keď mu pri dopĺňaní tekutín zabehlo a začal kašlať, videl v koučových očiach nedôveru. Po prvotnej nedôvere z dôvodu veku, toto už bolo dosť aj na psychiku ostrieľaného borca. Preto sa uchýlil k malej lsti, t.j. o svojich zdravotných peripetiách oboznámil Kapitána až po víťaznom zápase. Každý však môže na tomto príklade vidieť, že v bielom tíme sa s hráčmi pracuje, káder je široký, lavička silná a nikto nemá miesto na palubovke isté, hrá len ten kto je najlepšie pripravený.

No ale aby sme sa dostali aj k zápasu, tak vyhrali bieli. Tmaví, hoci pri skladaní zostavy nenechali nič na náhodu sa rozbiehali pomalšie a výsledok ukázal, ako citlivo vybral typy hráčov biely Kapitán na tento otvárací duel. Pre ofenzívnu brejkovú dvojku Pepe – Gabo, podporovanú Feďom s Palinom a zatiahnutou roletou v bráne s dvojgólovým zápasovým smrtiacim atakom - Hucom to mala byť jasná záležitosť pre tmavých. Bieli však mali Čipa, ktorý ako správny Kapitán vzal na seba zodpovednosť a strelil prvý gól ŽOS ligy v sezóne 2013/2014. Zdá sa, že métu 30 gólov si stanovil aj v tejto lige. Tmaví dokázali kontrovať šikovným tečom Gaba, pomedzi nohy brankára bielych 1:1. Potom prišiel na radu Levík, ktorý hýril pohybom, nápadmi a strelami. Rotovaná „šupa do vinkla“, 2:1 pre bielych. Tmaví vyrovnali onedlho Pepkom po tečovanej strele na 2:2 a začali roztáčať pred bielou bránou smrteľnú špirálu. Lenže namiesto toho aby popremieňali, premieňal Čipo na strane druhej, takže pred koncom bolo 4:2 pre biely tím a hralo sa o víťaza. Víťazný gól zaznamenal Levík, z čoho mal po zápase nefalšovanú radosť. Kapitán mu síce posmešne vyhadzoval na oči, že prekročil svoju zápasovú normu dvomi gólmi o 100%, ale potom si spomenul že teč na vyrovnanie na 2:2 prišiel od Levíka, tak mu zapísal mínusový bod, ktorý ho dostal na jeho priemer, jeden gól na zápas. Hralo sa vo vysokom tempe, takže do brány bielych bola rada ako na registráciu bločkov  v Tipose, dokonca zlé jazyky tvrdili, že niektorí občas vyzerali ako pred infarktom. Tmaví hrali dobre, kombinovali, točili, skúšali, strieľali, ale bieli ubránili. Jazýčkom na vážkach bol ale jednoznačne Čipo, ktorý v útoku motal hlavy súperovi a dal tri góly, kdežto dva góly tmavých boli pramálo.

Na pozápasovom pivku sa za tmavých zúčastnil len Feďo. Náš reportér ( po vzore konkurenčnej mimozemskej stránky ) sa snažil s ním spraviť rozhovor, ale bol skúpi na slovo ( možno aj preto, aby nikto nevytiahol jeho tip 6:3 pre TT. Zamrmlal len niečo o tom, že je to možno dobre, aspoň sa niektorí chlapci prebudia. Bieli ho ešte povzbudili, že či má v tom veľkom batohu všetky góly čo tmaví dostali a mohol ísť spokojne domov. Jediný neplatiaci divák bol dnes Fiala, ktorý počas zápasu vyzeral že sleduje, dokonca že si niečo zapisuje a že budeme mať objektívny nezainteresovaný pohľad diváka. Ukázalo sa však, že Fiala sa na niektoré výkony nemohol ani pozerať, tak radšej študoval prázdny papier. Preto nezávislý pohľad chýba. Alebo že by to bola len výhovorka, aby nikoho neurazil, alebo nesklamal ? ktovie...

Kvalitný, behavý futbal na úvod, krásna pozvánka na odvetu a sto ďalších. Ďakujeme za tieto zážitky !

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

uvodne slovo

(Gabec, 1. 10. 2013 12:02)

cest porazenym a slava vitazom..stroho by sa dalo povedat na vcerajsi zapas, ktory sa rozhodol presne o 3 premenene sance v prospech BT/
cipo, miestami som mal pocit ze v polke zapisu citam skripta z FTVS - odbor - sturovo pero ;) az potom prisiel zapis hodny ZOS ligy..
kazdopadne sa zhostujem svojej ulohy zapisovaca, len mi nie je jasne kolko sa za futsik bude platit??

Re: uvodne slovo

(Cipo, 2. 10. 2013 8:56)

Gabec teba si pamatam zo zaverecnej ZOS party ako si tam buchal drinky.
Preto si napamatas ze ulohu hlavneho pondelkoveho zapisovaca dostal Martin :-) nebol z toho nadseny ale ...

inak

(Pepe, 1. 10. 2013 15:01)

...ak este niekto nevidel...ako trenovali niektorí členovia tmaveho tímu...tu su dokazy

http://trnava.sme.sk/c/6938753/fotogenicke-dolomity-lakaju-amaterov-i-profesionalov.html

k pozorovaniu

(Cipo, 1. 10. 2013 10:59)

vidis Pepe .. my sme vas pozorovali uz nejaky ten rocik a konecne sme to zurocili :-)

tesim sa na odvetu .. budes musiet povolat ligistov z klubu

kk zápasu

(Pepe, 1. 10. 2013 10:41)

takže ...bieli nepostrehli jednu dôležitú vec...že tmaví ich celý cas pozorovali,.,., aby mohli v dalsich zapasoch čítať ich hru,,,,

nemam čo dodať...v rámci pozorovania to bolo super výkon...

Veru veru ... tmavosi zaspali uvod

(Cipo, 1. 10. 2013 8:48)


- tmavi boli vcera dostojnym superom .... no potvrdili sa prognozy ohladne pripravy tmavych borcov ktori trenovali hlavne pri tenisovych dueloch - co je individualny sport - a to sa vcera ukazalo ako klucove:-)

Óda bielych víťazov.

(levik, 30. 9. 2013 14:00)

Si túhy mojej predmetom, si túha ztelesnená, neviem ťa iným menom nazvať, len tým krátkym Žoska. Nestačia mi len prihrávky, nestačia len tyčky, nestačí brvno nastreliť, ja chcem strieľať góly! Nestačí polovičatosť, nestačí len útočiť, hra naša musí byť hrou víťaznou, ja chcem všetko alebo nič!

Re: Óda bielych víťazov.

(fedo, 30. 9. 2013 18:31)

kazdorocne levikove predsezonne bohuzial iba zelania a sny...
kazdy predsa vie ze tt na palubovke kraluje
pildo si tycky stavia tmavosi mu lopty do nej vsadia
cipo si strelky blysti huco mu ich zblizky ostiii
zato gabo dvojity tata je hetrikom superovu obranu roztaje
palino tenis pred zapasom dal kondicku v nom zanechal
na tribunach uz bengale horia tmavi sa do utoku valia
casnicka v hille krici:tmavi rozjebte ich ako byci
pepe center na modrej chyta levik v obrane sa marne pyta:

komu zase utiekol ved nam dalsu pohromu do brany priniesol

3:6 pre tmavosov

vyhodnotenie sutaze - Porova Trnava

(admin, 30. 9. 2013 17:28)

vsetkym zucastnenym dakujem za verse ktore sem tam postradali rym ale za to isli od srdca.
Takze na prvom mieste skoncili Huco so svojou versovankou s manzelskeho zivota a Levik zo svojou lyrickou prozou ktora je takou psychologickou sondou do duse starnuceho futbalistu.
Zucastnenim dakujem a vecer ich aj odmenime zaujimavou cenou.

konečne

(martin, 30. 9. 2013 13:49)

sa rozplynul rádiový kľud, pavlovi országhovi hucoslavovi sa rinú verše z pier rovno na klávesku, pepe vysvetľuje a upozorňuje, igor chytá wifi na safari. čo bieli ?

Takže kluci...

(Pepe, 30. 9. 2013 13:34)

v prvom rade sa ospravedlnujem za informacne vákuum...ale nebude m uz teraz nikomu vysvetlovat kolko telefonatov som absolvoval...aby som sa vobec dovolal a zistil co sa teda deje...kazdopadne...ak by to nebola hala žos (palubovka, brany, tradicia, mlade casy, prvý gol v sieti bielych,,,,atd)...skratka ak by to nebola najlepsia hala v TT...tak uz davno hrame inde...verte mi...ale lepsie v tt asi nenajdeme....co sa tyka dvoch magorov (manželov)...to budeme brat ako folklór,,,,kazdopadne kukucka vie ze sme pre jeho rozpocet dolezití....preto zakryval a mlžil..a zachoval sa presne ako každý uradník VUC.....jelikož ja skola pod správou TTSK.....a z dvoch zapasov bol nakoniec celý mesiac....ale ako vravím...na dobré sa oplatí čakať.....a to predpokladam ze dnes vecer nas caka lesenie...alebo prach na palubovke...aleboi nieco....

takze tak...vecer....ja, fedo gabo, huco pali....

chýbali ste mi kluci.....

a čo sa vlastne hrá?

uz sa tesim

(igor, 30. 9. 2013 11:50)

no kooooonecne.uz som sa nevedel dockat,bohu zial,budem si musiet pockat este dva tyzdne,bo som momentalne v Maroku. vratim sa 13.10,myslim,ze to je nedela,tak v pondelok som pripraveny. dufam,ze sa vmestim do zostavy. puli mi priniesol plno novych dresov-tmavych-rad ich vyuzijem. koleno je super,tak uvidime. zatial sa drzte a nech sa dari bez zraneni. marhaba z casablanky

Óda šťastia

(Huco, 30. 9. 2013 11:31)

Konečne sa všetci dočkali,
dosť sa už manželky naplakali,
ku Kukučkovi sa denno denne modlili
aby sme im doma nervy nepili.