Choď na obsah Choď na menu
 


10. Tmavi pripraveni na odvetu ?!?!

4. 11. 2013

BT : TT 

7 : 5

 

V sobotu sa uskutočnilo oficiálne spoločenské podujatie hráčov xxx league. Na úvod dnešného zápisu stratíme slovko aj k tejto udalosti. Na párty dorazili traja hráči a jeden občasný neplatiaci divák. Vzhľadom na to, že miesto konania bolo vybrané v Čajke, kde práve prebiehal desivý maškarný ples, boli naši účastníci nútení ísť si hľadať útočisko niekde inde. A keďže mesto bolo plné zábavychtivých konkurentov, naveľa zakotvili až na koženej sofa u Partizánov. Tam dorazil s miernym meškaním aj majster siedmej ligy z Majcichova Levík a zostava bola kompletná. Po polnoci sa naša pätica, už s celkom slušnými maskami, vrátila do Čajky, kde však postupne stratila spojenie a okolo druhej sa zábava končí.

Počas premeny na masky v sobotu sa špekulovalo aj o tom, čo vymyslí Huco na zostavu bielych na pondelok. Matematika bola taká, že bieli vyhrávali na zápasy 3:2 a tmaví teraz buď dorovnajú, alebo sa bieli dostanú do úniku. Samozvaný prognostik Martin vtedy poznamenal, že je čas aby Huco povolal Jančiho. Tak aj bolo a tmaví mali na pondelkový duel smrtiaci útok v podobe Igor – Janči, agilných stredopoliarov Feďo – Klajn a nepriestrelného brankára a žolíka v útoku Huca. Táto zostava vyvolávala potrebu lepšej obrany u bielych, ale tí sa aj trochu spoliehali na to, že tmavým chýba špílmacher typu Gabo, ktorý by kladivám vpredu rozdával prihrávky.

Bieli mali zase Fergussonovský príhovor pred zápasom od Kapitána, typu  : „chlapci, hráme to 100 rokov, každý vie čo má hrať“. Takže bieli sa okamžite po úvodnom hvizde vyrútili vo štvorici pred bránu tmavých.  Z tohto náporu rezultoval úvodný gól ktorý vsietil Čipo. Chlapec sa už dosť nevie zmestiť do kože, pretože ak dá Markofku keď Miro nehrá, tak povedzme, ale keď vsieti z jeho parkety ( záporný uhol z ľavého krídla medzi prvú tyč a nohy brankára ) počas Mirovej prítomnosti na palubovke a ten chudák ani neskóruje, to už je fakt drzosť. Bieli viedli 1:0. Tmaví odpovedali gólom Igora, ktorý sa ocitol pred bránou, lopta sa mu zamotala pod nohami a ako si ju posúval na strelu mu ušla a okolo Mirových nôh sa došúľala do brány.

Ďalší priebeh zápasu nám trochu ušiel, pretože sa hralo pred prázdnymi tribúnami a tmaví sa po skončení rozpŕchli do tmy, takže čo sa po zápase pospomínalo, bol až stav 5:3 pre tmavých. V tejto časti zápasu mali tmaví navrch a pre bielych to nevyzeralo moc dobre. Nepokrývali Igora pred bránou, stratili stred poľa, odkopávali loptu ktorá sa od zadákov tmavých vracala zase pred ich bránu. Ale v bielom tíme sú všelijaké osobnosti a vždy to ide niekomu viac, inokedy menej. V tomto zápase sa presadil, okrem Čipvej trojgólovej klasiky, aj nezvyčajný útočný tandem Martin – Pilďo. Kým prvý z dvojice zbieral asistencie, druhý spomínaný zaznamenal dokonca hattrick a výrazne prispel k víťazstvu bielych. Tí totiž dokonale otočili z 3:5 v ich neprospech, na konečný stav 7:5. A úplne nezaujate možno povedať, že väčšina akcií bielych bola naozaj merkúracky vyťukaná aj so zakončením, takže si bieli na tlačovke vzájomne mastili bruchá pri vychvaľovaní jeden druhého.

Tmaví boli naozaj nebezpeční a robili pred bránou dusno, ale ako prognózoval v polovici zápasu Martin, tempo neudržali do konca a preto aj prehrali. Janči síce chcel, ale ako povedal Čipo, tréningy so sedemdesiatnikmi ťa posunú na ich úroveň, bieli mu dovolili len jeden gól ( do tyče a od zadku brankára do siete ), Janči sa však ešte len zastreľoval, tak ak dostane opäť dôveru od manažéra, bude to výrazná posila pre tmavých.  Igor zahral svoj štandard, aj gólovo sa presadil ako zvyčajne. Huco vychytal, pridal aj jeden svoj povestný z nábehu. Feďo s Klajnom, nabehali, odoberali lopty pripravovali akcie.

Levík opäť bez gólu, zato výborná medzihra, pripravovanie akcií aj niekoľko vydarených striel, ktoré skončili na tele Huca či Igora. V ťažkých chvíľach pre bielych podržal tím organizovaním obrany. Miro v šatni konštatoval že nie je spokojný so svojim výkonom, zrejme ho mrzela hlavne tá opajcnutá Markofka. Pilďo hrdinom zápasu, spokojnosť na tlačovke sa dala čítať z jeho tváre. Čipo udržal svoj štandard a priemer na zápas, niečo mu vychytali, niečo nie. Martin vyrážal z obrany aj do útočných akcií, asistoval pri viacerých góloch, za odmenu mu Čipo servíroval na víťazný.

Po záverečnom hvizde sa ako obvykle vrútila na palubovku celá banda Starej piče, Rocky sa jašil a prehnal aj čokla po palubovke aby potešil všetkých alergikov a kráska pri dverách dumala či večer takto preženie aj ju.  

 

Strelci :

TT : Igor 3, Janči 1, Huco 1

BT : Pilďo 3, Čipo 3, Martin 1

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

.. a este ako smrdel ...

(Cipo, 5. 11. 2013 13:12)

som prechadzal okolo rockyho-Danyho a ma ovalilo .... riadny pazuchac ... je to trojka ...ani nechcem vediet ako to vyzera u nich doma :-)

pridem

(martin, 4. 11. 2013 12:00)

prídem.

(levik, 4. 11. 2013 9:54)

prídem.

Re: prídem.

(Cipo , 4. 11. 2013 11:23)

hmmm pekne ... tmavi posiluju ofenzivu a belosi otvaraju obranu :-)

pridem

(miro, 4. 11. 2013 10:38)