Choď na obsah Choď na menu
 


21. Bieli nezvládli tempo, záver bol nad ich sily

12. 12. 2013

BT vs. TT

4:5

Pondelkový úsmev sa z Miťovej bledej tváre vytratil ako neplatiči z Coburgovej. Hra na istotu sa v závere zmenila na absolútne fiasko.

ŽOS. Na zápas sa opäť dostavil aj závilsý Pepe, ktorý spal u svojich rodičov a nádejal sa, že večer zažije pozápasovú vravu. Namiesto toho sme postávali na Družbe za barákmi v náznaku parku. A iba preto, že som nechcel smrdieť ako bzdocha po návšteve vozovka hillu. Ale k veci.

Predzápasové diskusie na webe napovedali tmavú smršť, ktorá si nabúcha štatistiky na bielych „do počtu“. Karta sa začala obracať a Júlia odvolala (aj ked nie v pravom slova zmysle) bombardéra čipa, ktorého nahradil nemenej skúsený Pali. Pokračovalo to zverejnením zostavy, krátko po pol piatej. Sen o 20: 0 pre tmavých sa začal rozplývať.

Začiatok bol oneskorený, Pepe bol dlho na palubovke sám, bieli boli o deviiatej všetci na ihrisku. Pepe ich vyzval sám. Bielym určite nechýbala chuť, čoho dôkazom bola ich dochvílnosť. Zápas sa začal dve minuty po deviatej.

Tmavým patrilo uúvodných niekoľko sekúnd zápasu. Potom rozbehli bieli niečo, s čím by pokojne uspeli aj vo vyšších súťažiach. Po nádherných akciách do behu viedli 3:0 po góloch Maxa, Levíka a Pilďa. Tmaví sa nestačili čudovať, aj ked sa stiahli, bieli vždy našli uličku. Po desiatich minútach to bolo na uterák. Po dvadsiatich stále na uterák. Po tridsiatich, stále na uterák. Tmaví sa takmer k ničomu nedostali, bieli ich točili jak Snoop Dog krocanov na koncerte v Casablanke.

Ale, prišlo ale. Pepe pozrel na hodinky, displej ukazoval 21:33. Bieli začali na fyzicky náročnú polhodinku doplácať. Pomaly sa vytrácali, neboli už takí dôrazní. Začali úradovať tmaví. Najskôr znížili Hucom na 3:1 na čo bieli odpovedali druhým gólom Pilďa na 4:1. Potom po pekných akciách tmaví dorovnali na 4:4 a to 2 presnými zásahmi Feďa a jedným od Huca. Päť minut pred koncom dokonca zasunul po peknej akcii gol na jeden dotyk Feďo, ktorý sa nakoniec ukázal ako víťazný. O 22:03 Pepe zahlásil, o jeden alebo o dva, huco ho poopravil, že o víťaza. Pepe však a nástojčil a huco už nemal síl sa s ním hádať. Po pekných šanciach na oboch stranách nakoniec ani jeden z tímov víťazný nestrelil a o 22:08 sme to umelo ukončili.

Tmaví vyhrali aj so šťastím 5:4, čo miťo okomentoval ako presratie jednoznačného zápasu. Silný úvod a zľavnený záver však stali jeho i celý tím skoro jednoznačné víťazstvo.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

pepek

(fedo, 13. 12. 2013 15:23)

ináč slabý článok pepEk sme sa zhodli s hudcom.z lehoty píšeš lepšie kusky.človek ta ponukol aj pálenkou a ty totok za to

Re: pepek

(pepe, 13. 12. 2013 15:47)

naser si

Totalitne praktiky tmavych

(Cipo, 13. 12. 2013 10:16)

Hucimir ... ak chces nabuduce vediet ci neklamem a nechodim s inou partou hravat futbal - prosim neposielaj na sledovacku toho Feda. Ten je horsi ako inspektor Kluzó z ruozveho partnera :-). Kupujem si listok na Hobita ... sepkam romanticke spomienky na minulorocne zidanie o ruku svojej manzelke do uska a za vykladom vidim Feda nalepeneho na skle jak skalar na stene akvarka ako ma sleduje .. akoze kde sme? V Bielorusku? Ked videl ze som ho zbadal ... zacal posunkami ukazovat bud cosi o prsteni alebo o jebacke .. neviem .. ale nasledne zmizol v tme ... :-))))

Re: Totalitne praktiky tmavych

(Huco, 13. 12. 2013 10:42)

Vždy ma učili dôveruj ale preveru. KEďže poznáme tvoj futbalový apetít je priam neuveriteľné že by si dokázal oželieť toľko kvalitného futbalu. Zostávalo len jedno preveriť či si sa zase nazapredal. Veď tvoje druhé meno je menič dresov :o)
Feďa nechám potrstať zato že bol videný

Re: Re: Totalitne praktiky tmavych

(miro, 13. 12. 2013 12:23)

Schuti som sa zasmial.
Hucko, to sa fakt nerobi. Zachvilu zacnes cipovi montovat do bytu kamery !

Re: Re: Re: Totalitne praktiky tmavych

(Huco, 13. 12. 2013 13:48)

Nechcem to tu zatiaľ zverejňovať ale čoskoro pribudne na stránke livestream s čipovej spálne. Kamera je namontovaná tajne po tom ako sa rozmnožili debaty či je čipo pri manželských povinnostiach odetý vo futbalovom úbore alebo nie. Livestream ukáže na koho strane je pravda.

Re: Totalitne praktiky tmavych

(fedo, 13. 12. 2013 15:21)

a že zranený...čipa zachvátila hobitománia ako celu trnavu.prvý raz som ho videl učesaného a snád aj navonaného čo som cez sklo nemohol zacítit ale elegantnému obleku moc nedal.zohriavala ho športová bundička pod ktorou mal rádio aby počuval livestream zo žosky.
pri otázke čo sa deje iba nemohucky pokýval plecami a prevrátil očami v ktorých mu predsa bolo rozpoznat lutost že si so mnou večer nezahrá.
čipo chápame ,povinnosti su povinnosti ani tie kosti nie sú najmladšie :)

netradiční strelci

(martin, 13. 12. 2013 11:28)

no to už kde je žos liga, keď víťazstvo tmavých zariadi feďo s hucom ?

k zápisu

(Pepe, 13. 12. 2013 9:40)

:0 maxo levik pildo3:1 huco4:1 pildo4:5 fedo 2 huco 1 Fedo víťazný BT: Pildo 2 levik 1 maxo1TT: Fedo 3 Huco 2

Re: k zápisu

(Huco, 13. 12. 2013 10:04)

Strelcov som doplnil do zápisu.

Maxo, Pildo, mito, Miro, Levik

(Mito, 12. 12. 2013 16:23)

Tesime sa na vas, budeme branit jak sa len da :-)

ochorenie

(martin, 12. 12. 2013 11:09)

s hlbokým zármutkom v hlase oznamujem, že kvôli tomu, že som v pondelok namiesto svojej dávky predzápasovej atmosféry, zápasového adrenalínu a pozápasovej efórie absolvoval desivé školenie - hrali sme sa celý deň a večer s LEGOM, tak som z toho až ochorel. čipo namiesto domácej romantiky môže zabehať v bielom tíme

Zmena

(Huco, 12. 12. 2013 10:57)

Tak aby sme neboli papierovo silnejší a nepodcenili sme súpera posadil som Čipa na lavičku a povolal Paliho. Tým pádom by to malo byť vyrovnané. Čipo to bude hrať dnes na romantika. Hádam to Julka ocení.

Re: Zmena

(fedo, 12. 12. 2013 11:08)

a je to tu ,my o vlkovi a vlk večer príde..namotivovaný pali the wolf.mito musí tým pádom menit taktiku.čipo hrá už iba proti tmavým vidím

pepka pome si písat cez gmail lebo nás prekuknú

Miťovi....

(Pepe, 12. 12. 2013 10:56)

...no sám nás nezvladneš.....davaj mená,,,,,a ked si myslis ze zo zabezpecenej obrany nás dáte,,,,,,tak my potom otocime zo zabezpeceneho útoku,,,,dnes hraju vsetci tmaví v útoku,,,,a nebudem im to mat za zlé...

múdro vravíš

(Pepe, 12. 12. 2013 10:49)

chlapče,,,,múdro....žiadna zostava nemá istú výhru...stačí ak sa spojí nemohucnost s laxnostou pri pomyslení na dnesnu zostavu bielych,,,a myslienke že sak sme silní....a že idem si nabiť štatistiky...

nie....


zodpovedne a vytrvalo, to je naše heslo
tibor Pepe mikuš

ps: kolko im naložíme?

Re: múdro vravíš

(fedo, 12. 12. 2013 10:54)

kolko?to dohodneme s tiborom a mikušom na predzápasovej tlačovke
jedine žeby nám palino poradil ako na nich

tlačenkári

(fedo, 12. 12. 2013 10:45)

pfúha dnes bude pretlak v útoku len aby nebola diera v obrane.aj v pondelok boli biely papierovo silnejší a prehrali tak pozor milí spoluhráči