Choď na obsah Choď na menu
 


25. Levík si hattrickom pýta miestnenku na štvrtok !

13. 1. 2014

BT  :  TT

6    :    5

 

Levík si hattrickom pýta miestenku na štvrtok !

Prvému pondelkovému zápoleniu predchádzalo temné predpoludnie plné záhad a neistoty. Po tom, čo po štvrtkovej prehre bielych metal hromy blesky do vlastných radov Maxo, aj pondelkoví bieli spozorneli. Martin dokonca tak, že v nedeľu pod hrozbou predzápasového váženia sa navštívil fitness centrum, čo ho odstavilo od štandardného tešenia sa a tľapkaní si po góloch, lebo nevedel zdvihnúť ruky. Až do 15:30 hod nikto zo stabilnej bielej zostavy nedostal pozvánku na zápas, čo vyvolávalo dohady a rozpaky. Každý biely si siahal na dno svojho svedomia, ako počas vianočnej  pauzy žil, ako lepšie mohol a ako to kua ten Čipo zistil... Záhadu sa ale podarilo dodatočne rozlúštiť tak, že Huco omylom vymazal Čipov príspevok s žiadosťou na potvrdenie účasti, takže belosi mohli hromadne potvrdzovať a zostava bola komplet.

Zostava tmavých  predstavovala útočný potenciál v podobe Igora a Jančiho, brankársku legendu v podobe Huca a behavých stredopoliarov v podobe Feďa a Klajna. Otázkou zostávalo, kto bude riešiť v TT rozohrávku. V úvode zápasu sa toho ujal Huco, ale zrejme potajomky konvertoval k pravoslávnym ( tí majú tuším teraz to vianočné obdobie ), lebo nezištne pripravil Levíkovi krásny darček ako na podnose, prihrávku priamo na nohu. Levík nezaváhal, 1:0 pre BT. Bieli pokračovali v ofenzíve, čoho výsledkom bola Čipova krížna strela na 2:0 pre BT. Tak ako v každom zápase si Huco vybehol pred súperovu bránu, tak ako v každom zápase dostal loptu na nohu a nikým nekrytý koníčkom medzi nohy znížil na 1:2. Bielym gól nevzal vietor z krídel a pokračovali v ofenzívnej hre, čoho výsledkom bol druhý Levíkov gólový pozdrav Igorovi, 3:1. Potom sa postupne presadili tmaví. V bráne stál v oboch prípadoch Miro, ktorý ani svojim nenapodobiteľným brankárskym odzemkom á la Ako Maťko a Kubko vatru preskakovali, nezabránil dvom strelám z krídel od Jančiho a Igora, obe strely „k prvej tyči“. Ale vzhľadom na to, že bieli boli nadmieru spokojní a vo štvorici po opici u Partizánov vychvaľovali seba a svoje víťazstvo, bolo uznesené, že gól od Igora nebol k prvej tyči a bol nechytateľný a Miro bol tak dodatočne rehabilitovaný. Známy deravý brankár Martin napodiv neinkasoval, zato tretí z trojice zbytočných gólov má na triku Čipo, ktorý sa omylom ocitol v bráne. Igor od polovice napriahol krížnu do „vinkla“ a hoci biela obrana bola tak pozorná, že svojmu gólmanovi neclonila (!), ten mal možnosť počas letu lopty zvážiť následky odtrhnutého triesla a opuchu kolena po otrepaní o tyčku, ak by sa rozčapil a chytal to kolenom/stehnom. Túto alternatívu  Čipo po zvážení možného počtu zameškaných zápasov zavrhol a snažil sa strelu vykopnúť v letku odspodu. Takže z toho bol gól na 3:3. Za tohto stavu sa bieli vo štvorici púšťali do boja o návrat k vedeniu. Často však nechávali na polke striehnuť Igora a Jančiho, ktorí hrozili brejkmi, našťastie im nepadlo, alebo sa niekde zamotali, prípadne sa niekto stačil vrátiť. Na 4:3 pre BT padol asi najkrajší gól zápasu, na 4 dotyky od brankára, cez Martina ktorý poslal Mira do behu po pravom krídle, ten centrom slabšou pravačkou posadil loptu na hlavu Levíka, ktorý už nevedel nič iné len ju usmerniť za chrbát prekvapeného Igora.

Tempo a nasadenie vydržali až do konca zápasu, ako niekto poznamenal, každú chvíľu potiahol niekto iný. Tmaví potom zrovnali na 4:4, ale Čipo a Pilďo ( po nezištnej Čipovej nahrávke ) rozhodli zápas na 6:4. Za tmavých potom víťazným gólom znížil Igor na konečných 6:5 pre BT.

Zopár slov k dvojici stredopoliarov tmavých. Tí robili svoju špinavú prácu a v spolupráci s Hucom mazali bielych útočníkov. Naozaj nenechávali žiaden voľný priestor, hlavne Feďo ktorý sa ujal pozície lídra a rozohrávača. Chodil do sklzov, namiesto poskakovania popri lopte do hluchého priestoru na čo boli bieli zvyknutí tentoraz hral účelovo, rozdával prihrávky a dal aj gól. Ako povedal Čipo, bol proste drzý.

Takže tmaví splnili čo si predsavzali, že sa idú spotiť a bieli sú spokojní že vyhrali. Pekný matč.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: Re: Re: ticho...

(Huco, 13. 1. 2014 14:42)

JA ich len nechcem premotivovať pepe. JAsné že ideme vyhrať

Re: ticho...

(fedo, 13. 1. 2014 12:40)

chachacháááá.zabudol si aký pancier predstavuje tmavá obrana?a aké šípy vysiela igor?a v bráne huco hašek?