Choď na obsah Choď na menu
 


30. Krutý výsledok po dobrom výkone bielych

30. 1. 2014

BT : TT

 5  :  10

Vysoká prehra bielych po veľmi dobrom výkone

Počas predzápasového brainstormingu sa na vonkajšom ihrisku preberal aj výsledok všeľudového hlasovania. Paradoxom bolo, že ako jediný za úplné ukončenie losovania zahlasoval z exilu Levík. Druhého pol hlasu získalo celkové ukončenie losovania od Huca, ktorý sa vyjadril v tom zmysle, že jemu chýba predzápasová hucovačka, keďže nevie s kým bude hrať, nevie koho má podpichovať a zápas sa tak začína až v šatni po rozhodení tenisiek. Z toho vznikol nápad, že dvaja manažéri zoženú každý po päť hráčov a potom sa nejakým online losovaním ešte dopoludnia rozhodia zostavy a môžu sa začať zvyčajné prekáračky. Problémom samozrejme je, ako zabezpečiť transparentnosť losovania, aby neprichádzalo k pochybnostiam o dohodách za zeleným stolom a pod., poznáme už že hú is hú... Tak vznikla výzva pre našich ajtíčkarov, aby sa k problematike vyjadrili. Týmto pozdravujeme Maxa na oddelenie plánovaných rekonštrukcií, želáme skorý návrat na palubovky a posielame tip na vyplnenie voľného času.

Po miernych zmätkoch v tvorbe zostáv sa na zozname objavil hráč menom Jamňo, čo pred halou vyvolalo diskusiu, pretože ho nikto nepoznal. Uvažovalo sa či to nie je preklep a Miťo nepozval Januzaja z MU, alebo či to nie je nejaká posila z Madridu čo doviedol Levík. Mierne dežaví zažil potom Martin, keď do šatne prišiel Joško Jamrich s ktorým spolu bojovali v tejto hale ešte za Vila Nováka. Hoci je to už skoro 30 rokov, hala a zariadenie je stále rovnaké, ani Joško sa moc nezmenil. Nakoniec vysvitlo že to je jeho brat.  

Janči rozhodil tenisky a z jeho výberu vznikli, objektívne, dva skvelé a vyrovnané tímy.  Celkovú skvelú náladu pred zápasom poznačil aj fakt, že SP sa nedostavila a nik sa nemusel pozerať na jej prívetivý ksicht a počúvať jej reči, baskeťáci odovzdali kľúč a v hale sme panovali sami.

BT : Miťo 1, Igor 0, Levík 3, Feďo 0, Jamňo 1

TT : Huco 1, Maťo 1, Janči 3, Čipo 4, Martin 1

Bieli mali naozaj veľký útočný potenciál. Levík ktorý obkukal od Diega Costu ako sa dávajú góly, Miťo v strede poľa, na hrote Igor s priemerom 3 góly, agilný Feďo a neznáma nová posila Jamňo. U tmavých bola zase stabilná obrana v podobe Huca, Martina a Maťa, ktorá mala posielať lopty na hrot Čipovi, dopĺňanému  Jančim. Tak aj prebiehala veľká časť zápasu, tmaví na svojej polovici, bieli točili svoje ofenzívne kolotoče, vo finálnej fáze však zlyhali v zakončení, resp. prišli o loptu, ktorá putovala na kopačku Čipa, za ktorým už iba horeli parkety a viali kučery smerom k tmavej bráne. Doplnený vždy jedným spoluhráčom stanovil úvodné skóre na 3:0 pre TT po góloch Maťa, Čipa a Jančiho. Potom sa podarilo bielym znížiť na 3:1, kedy si lopta našla cestu pomedzi Čipove nohy a okolo nohy brankára ktorý nič nevidel. Obraz hry sa potom nemenil, bieli dobiehali skóre, tlačili, ale zlyhávali v zakončení a tmaví z brejkov trestali. A to treba podotknúť, že Janči, Huco aj Čipo spálili niekedy aj nemožné, vykopávali lopty z bielej brány, len Huco mal cca 5 tutoviek z ktorých premenil svoju obligátnu jednu. Samozrejme, viac to platilo v bielom tíme, kde vyšli Igor a Feďo gólovo úplne naprázdno, Miťo s chudobným jedným zásahom, ešteže BT potiahol gólovo Levík.

Pre bielych bol priebeh naozaj deprimujúci, pretože ich výkon bol naozaj dobrý, len bez koncovky. V takomto duchu sa zápas aj ukončil a víťazným gólom tmavých a na Feďovej tvári bolo poznať, že sa teší na pondelok, kedy sa losovať nebude.

Po zápase sa štyria tankisti presunuli  do svojho obľúbeného podniku s očakávaním, aké spestrenie má miestny staf pre nich pripravené tentoraz. Trochu ich zaskočila požiadavka na platenie vopred, ale nepripisovali tomu žiadnu váhu. Keď však Čipo šiel pre ďalšie kolo, bolo mu spoza baru znenazdajky vmietnuté do úsmevu, že „dnes to bude bez kotúľu letmo“. Ukázalo sa, že najväčšia a najmocnejšia píárejdžensí džejpípí tvrdo pracovala na zvýšení počtu klikov na našu stránku a intímne zápisky úzkeho okruhu vyvolených boli znesvätené. Pohodové posedenie sa razom zmenilo v obavy o holý život, čipky zhorkli v ústach a pivo prestalo chutiť, pomsta býva krutá. Čipo sa samozrejme okamžite pokakal ako prvák na koberčeku v riaditeľni a prvé čo ho napadlo povedal že on to nepísal ( ale kto mu to už uverí, že ? )...

OFICIÁLNE KOMUNIKÉ :

Asociácia ŽOS ligy sa oficiálne dištancuje od zápisu z 27.1.2014, konkrétne k tej časti kde je opísaný spôsob obsluhy našich hráčov na občerstvení po zápase, ktorý nereprezentuje názory hráčov a manažérov. Autor hanlivého článku bude po dôkladnom preskúmaní exemplárne potrestaný (  nikto nebude čítať jeho kokotiny). Vedenie ŽOS ligy vyjadruje uspokojenie nad tým, že neprišlo k zraneniu osôb a praje veľa síl v ďalšom tréningu, až do úspešného zvládnutia náročného gymnastického prvku. Ako rekreační športovci najlepšie vieme, čo to znamená dlhodobo sa o niečo snažiť a pritom to vôbec neovládať.   

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Opat pristup citatelov ako zakaznikov-preplatitelov

(Cipo, 31. 1. 2014 16:57)

Sledujem opat navrat do starych kolaji ... teda ze si najprv zapicujes preco tam ten zapis nie je uz rano o osmej a potom si ho precitas a jebes na to ... Opakujem ze tu nikto nie je za zapisy ako aj spravu webu plateny .. takze aspon zo slusnosti prosim sem tam prispiet aby pisatel nemal pocit ze to pise sam pre seba ... ak nechapes .. mozes si to vyskusat a potom snad precitnes ty banan485.

výsledok všeľudového hlasovania

(PhDr. Ľudmila Benkovičová, CSc. , 30. 1. 2014 16:57)

Za možnosť č. 1 hlasovali :
Miťo ( obmedzený termín do konca 02/2014 ), Huco 0,5 hlasu, Igor 0,5 hlasu - celkom 2 hlasy
Za možnosť č. 2 hlasovali :
Levík, Huco 0,5 hlasu - celkom 1,5 hlasu
Za možnosť 3. hlasovali :
Miro, Feďo, Maťo, Pilďo, Čipo, Martin, Igor 0,5 hlasu - celkom 7,5 hlasu
K hlasovaniu sa vyjadril aj Gabriel, ktorý sa vzdal práva hlasovať
Hlasovania sa nezúčastnili ( a pripojili svoj hlas výhernej možnosti č. 3 ) - Pepe, Janči, Klajn, Roman, Maxo, Tomáš, Pani, Rambo a Šarik

Biely tim

(Mito, 30. 1. 2014 12:05)

Chybaju 2ja hraci, viete o niekom?
Zatial sme: ja, levik, mato

Re: Biely tim

(Huco, 30. 1. 2014 12:10)

MAto je MAtoB alebo MArtinA. ???
MArtin Sa totiž pýta nižšie do zostavy. JA mám tiež niečo v zálohe neboj dáme to dokopy.

Re: Biely tim

(martin, 30. 1. 2014 12:15)

nemám dôveru manažéra, asi prestúpim do kataru

Re: Re: Biely tim

(Huco, 30. 1. 2014 12:20)

Martin ja Ťa nominujem kedže sa losuje potrebujeme 10 hráčov a na forme nezáleží. JEdine že by si bol so mnou v týme to budeš musieť makať a nie ako v Katare

Re: Re: Re: Biely tim

(martin, 30. 1. 2014 12:24)

Huco, vážim si tvoju dôveru, takže prídem a ten katar ešte odkladám. Jedine že by ma chytil brušný katar...

Re: Re: Biely tim

(To Martin A, 30. 1. 2014 12:56)

Tak prave si stratil doveru manazera :-)

inak

(martin, 30. 1. 2014 11:21)

aj ja by som si chcel dnes zahrať

takže večer

(levik, 30. 1. 2014 10:54)

týždeň som nič nerobil, tuším aj brucho sa mi zväčšilo...našťastie mám v zálohe morálno-volove vlastnosti :-)