Choď na obsah Choď na menu
 


40. Čo že je to štyridsiatka

6. 3. 2014

BT vs. TT

7:12

Aleš : „Veni vidi vici“

Po prvotných obavách zo slabšej komunikácie na stránke, sa neskôr príspevky rozbehli, takže zatiaľ nás provládne sily nezakázali, ešte žijeme a môžeme šťastne ohlásiť ďalší nezávislý príspevok na našej superstránke.

Zápasu predchádzali rôzne manažérske vychytávky, od obrovskej fluktuácie tmavých hráčov, až po Hucove zajačie úmysly z postu Sepa. Počas dňa to dlho vyzeralo na zápas štyria na štyroch, ale potom sa do zostavy obul Miťo a bolo vymaľované.

Je potrebné spomenúť aj informačný šum okolo Tomáša S., ktorý o pol deviatej vytočil číslo linky dôvery, s otázkou prečo si nemôže prísť zahrať do ŽOSky. Na hotline práve držalo službu senzitívne médium Huco, ktorému sa roztieklo srdiečko a pozvalo Tomyho ako jedenásteho hráča na striedačku, čím porušilo asi tisíc základných pravidiel súťaže. Tomymu však stačilo pohladenie na duši v podobe pochopenia jeho problému a namiesto do ŽOS arény vyrazil domov.

Mohli by sme ešte trochu nazrieť pod pokrievku, ako to prebiehalo s nomináciou posledných dvoch hráčov, mohli by sme nasrať Levíka tým že ako dobre že obaja poslední nominovaní prišli z toho istého výkonnostného koša, mohli by sme prezradiť kto si pred zápasom spravil rebríček koho tenisku by nechcel pri losovačke vidieť pri tej svojej a ako to nakoniec dopadlo, mohli by sme nabonzovať ako sa ostatní s teniskami na tej istej strane pozerali na toho kto to svojim povestným pičungom vopred privolal, atď, atď. Ale to sa naozaj nehodí, tak o tom potom...

Pilďova božská ruka v šatni vyžrebovala tieto zostavy :

BT : Maťo, Miťo, Miro, Pilďo, Roman

TT : Igor, Huco, Levík, Aleš, Martin

Ako sa ukázalo v pozápasovej diskusii, tmaví si mysleli, že bieli majú super zostavu a v pohode ich prevalcujú, bieli si však mysleli to isté o tej tmavej zostave.

Čo sa týka priebehu zápasu, na vykreslenie pre tých čo neboli stačí uviesť 3 priebežné výsledky a jeden konečný :

BT : TT

0:2          ( cca 10 min. )

3:3          ( cca 20 min. )

3:12       ( cca 45. min )

7:12       ( záver zápasu )

 

Tmaví pod taktovkou Levíka hrali naozaj veľmi dobre, vzadu pozorne zachytávali biele snahy a vyrážali do rýchlych kontier v dvojici/trojici z ktorých im to krásne padalo. Bieli držali krok do stavu 3:3, kedy sa lámal zápas. Dovtedy si vedeli presne nahrať do nohy, krátkymi prihrávkami vyšachovať súpera a presne zakončiť. Potom im však niektoré zakončenia nevyšli, tmaví z brejku do odkrytej obrany zvýšili náskok a už to šlo s nimi z kopca. Tmaví si vedeli veľmi dobre rozhodiť loptu, presnými prihrávkami sa dostali pred bránu a tam nezaváhali. Tak skóre narastalo a bielym odchádzali sily, hlavne tie psychické. Od strašného debakla ich zachránilo to, že za stavu 3:12 sa postavil do brány Pilďo a ten už nepustil ani jednu strelu. Zato bieli využili vlažnejšie tempo tmavých v závere a dostali výsledok na celkom obstojnú úroveň, vrátane víťazného gólu.

V zápase padli aj dva vlastné góly, oba do bielej siete, po skrumážach a veľkej rotácii lopty. Sranda bola v šatni, keď sa písali góly, bieli hráči sa snažili určiť ako strelcov tmavých útočníkov, aby nemali pripísaný gól. Tak sa uvažovalo aj nad tým, že góly budú pripísané Čipčalovi, o ktorom je známe že berie všetky góly ku ktorým sa nikto neprihlási ( takže takto sa strieľajú góly z gauča )...  

Čo sa Aleša týka, ten zažíva zázračný comeback v radoch ŽOS ligy. On má tie svoje alešovky ( lopta zabudnutá za sebou a pod. ), ale včera sa aktívne zapájal do kombinácií, prihrával, dal aj gól, aj niečo ubránil. Igor pod svojim priemerom, dva góly, ale bol pri oboch vlastných v bielej bráne, mal ako vždy spústu striel a niektoré aj ašpirujúce na odtrhnutie vnútorných orgánov. Levík v zápase štandardne veľmi dobre, jeden gól ( pánbozaplac ) ale exportný z uhla Pilďovi do vinkla, pikoška je madridský výkrik po štrajchu od Miťa s hereckou vložkou á la Košta. Miro tvoril, snažil sa, ale v čase krízy sme zaznamenali aj jeho Fergasonovské výpady na spoluhráčov. Maťo vybehal, vydrel, ale v čase náskoku tmavých aj dosť otváral zadné dvierka, kade potom prenikali tmavé kontry. Pilďo mal dobrý nástup ktorý však na gól nepremenil, potom zázračne zachytal v závere a odvrátil bielu katastrofu. Miťo hral v strede poľa s chuťou a nasadením, včera však nenašiel v druhej časti zápasu parťáka čo mu pohybom a prihrávkou pomôže rozkývať tmavú obranu, aj  tak 4 góly - vysoká latka.  Huco dostal od samozvaného motivátora Martina za úlohu 3 nábehy – 3 góly, ktoré splnil do bodky a okrem toho super v obrane a v bránke, palec nahoru – nový dres mal peknú premiéru. Roman si vybral svoj slabší deň, to čoho sa tmaví obávali, že bude s Miťom narážačkami rozptyľovať tmavú obranu sa celkom nepodarilo, neutrálna bilancia - jeden gól do tmavej jeden do bielej. Čo napísať k Martinovi ? Len toľko že ďakuje spoluhráčom za zážitok zo super zápasu, Barbie nám to takto hralo stále.        

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

košta

(košta, 7. 3. 2014 12:30)

no ked si spomeniem na ten "štrajch" od mita nebolo mi vsetko jedno, tusim mi aj cvrklo...lebo mi skočil priamo na cely clenok esteze som ho rychlo uvolnil a okamzite sa skacal k zemi...ako skuseny profik :-)

Zápis

(Huco, 7. 3. 2014 11:00)

No múdro si to napísal. Aj šme se pobavili aj sa nikto neurazí. Bieli boli určite v lepšej zostave no s poslednej dobe platí že lepšia zostava = prehra. Mne sa hralo dobre keď mi spoluhráči nahrávajú pred prázdnu súperovu bránu. Kľudne aj na budúce.

No tedaaa

(Cipo, 6. 3. 2014 23:04)

no nakoniec dopadlo vsetko dobre ...aspon teda pre tmavych :-)
pozeram ze belosi si pomylili branku :-)
vidime sa v pondelok ...

Re: No tedaaa

(Mito, 7. 3. 2014 8:48)

Vcera bieli nwmali obranu, resp. sme hrali do plnych vpredu, na drzanie lopty by sme vyhrali, ale po strate lopty klasika precislenie a gol! Rozum zvitazil nad silou..

Re: Re: No tedaaa

(levik, 7. 3. 2014 9:30)

mali sme rýchlejší prechod do útoku. ..a okrem toho jak hovorí Miťo sme mali rozum (levika) ... :-D
inak v pondelok 11 gólov vo štvrtok 12 gólov. ..Kde toto skončí...? :-)

Pre spoluhráčov

(Huco, 7. 3. 2014 8:48)

Kedže moji tmavý spoluhráči videli ako som bol so skladania týmu vytočený zrejme sa dohodli že mi každý s nich nahrá na gól a zlepšia mi náladu. Veľmi pekne ďakujem chlapci včera sa mi s Vami hralo veľmi dobre. Toľko gólov do prázdnej brány som ešte nedal.

Takze ide aj Levik, Ales. Uz je nas dost ?

(Mito, 6. 3. 2014 13:47)

Levik

(Mito, 6. 3. 2014 13:23)

Skusal ho niekto ?

Re: Levik

(Huco, 6. 3. 2014 13:27)

Kludne vybavte Alesa s Levikom ja uz nemam sil niekoho zhanat. Man toho po dnesku plne zuby.

Re: Re: Levik

(Mito, 6. 3. 2014 13:37)

Levik ide!

4on4?

(martin, 6. 3. 2014 9:43)

dva zápasy nehrám, teším sa že konečne nastúpim a akurát takáto absencia ?

Re: 4on4?

(Mito, 6. 3. 2014 13:22)

A co Ales ?

4 on 4

(Huco, 6. 3. 2014 12:41)

Chlapi nemám nikoho. Dnes mi zrušili: Čipo, Gabo,Pepe, Janci, Peso, MYchal. Dlhodobo nehrajúci: Puli, Palo, Feďo a len pondelkový Klajn už nemám komu zavolať a koho naháňať. A to už hrám 4 zápas s boľavým členkom a najradšej by som pauzoval aj ja. Ak môžete vybavte dvoch hráčov inak hráme štyria na štyroch.

vyzva!

(martin, 6. 3. 2014 12:05)

Kua chlapi diskutujte! Lebo nám tú stránku Pepka fakt zakáže..

Re: vyzva!

(miro, 6. 3. 2014 12:22)

vsetci sa sustredia na vecer !