Choď na obsah Choď na menu
 


43. Pondelok

17. 3. 2014

BT : TT 

 9  : 2

 

Odchovanec ŽOS ligy hlási prestup ?

Do zahraničia ?

Vzhľadom na to, že dnes sa nám aktuálne nakopilo viacej zaujímavých tém a naše mienkotvorné periodikum nemôže opomenúť nič z okolia našej komunity, budeme sa dnes venovať aj iným ako futbalovým témam.

Niektorí z nás postrehli, že sa v poslednom čase na nás opäť vysmieva skupina veselých mužov zo všadiaľ, kde sa len pozrieme. Namiesto nápaditých bilboardov so sporo odetou devou, ktorá bez problémov predá všetko od ložiska až po jadrovú energiu, sa teraz musíme pozerať na ZOO výber škaredých chlapov. Ale niektorí z nás, ako sme zachytili na sociálnych sieťach a pri diskusii, pristupujú k rozhodnutiu o budúcnosti zodpovedne.  O to zaujímavejšie prekvapenie bolo, keď sme sa v redakcii dozvedeli, že náš spoluhráč Gabriel je kandidátom v novovytvorenej politickej strane, ktorá teraz rezonuje v médiách. No jedno veľké šťastie, že takéto plátky si prelistujem len počas sústredenia na toalete, lebo inak by som sa asi vážne posral. Takéto kandidátky sa predsa nedržia v tajnosti, ale sa pekne kuľášikom a pivečkom prezentujú potenciálnym voličom!!! Ak sa teda nejedná o  zlý vTIP, alebo to nie je strana TIPerov, ako nová aktivita Gabovho zamestnávateľa, tak skúsme v diskusii spoločne zaprognózovať aké má náš kandidát prednosti, ktoré by mu pomohli k prestupu do Anderlecht ŽOS Brusel.

( Pozn. redakcie – strana propaguje ponuku pre kandidátov do Europarlamentu )

No nech už je to akokoľvek, držíme palce!

Derby tentoraz bez divákov a výtržností

Krátke fakty k zápasu :

Miesto a čas : ŽOS aréna, 17.3.2014 21:00 hod

Počet divákov : 0 ( návšteva kola )

Rozhodoval : Pepe

ČK : Pepe ( 3 zápasy stop ), Martin 3 ( 9 zápasov stop )

Góly : Maťo – vlastný, dobiehal k bráne, dorazil center od Pepeho, Igor 1, Miro 1,  Levík 2, ostatné zásahy doplnil Čipo, t.j. 6 kusov

Bezpečnostné opatrenia počas zápasu : bezpečnostné zložky v podobe drsnej espéčky a nabúchaného Rockyho situáciu s vypätím síl zvládli. Možno aj preto, že neprišiel Feďo o ktorom kolujú chýry, že kvôli svojej povestnej výbušnej povahe zápas ostatného kola Corgoň ligy namiesto z horúceho fanúšikovského kotla prežíval  len - v chládku. Feďo ty si rebel!

Levíkova efektivita vyráža dych

Za zmienku stojí návrat Paliho do zostavy. Tento démon ligy, častokrát spomínaný, nikdy nezúčastnený sa opäť objavil v zostave a čuduj sa svete, aj pred halou. Tlačovka bola živá a veselá, len Čipo mĺkvo postával bez života v kúte. Po dotaze, čo ho trápi, vyšlo najavo, že manželka Júlia po víkende mimo TT má prísť večer domov a Čipo si premietal v hlave, či odpratal všetky fľaše a šprcky zapadnuté za gaučom.

Zostavy boli vyrovnané, čo sľubovalo opäť kvalitný duel. Čipo pred výkopom prehovoril na svojich spoluhráčov, príhovor bol krátky a výstižný. Bieli sa v podstate zhodli na tom, že je nutné dať viac gólov ako inkasovať, s čím musel súhlasiť každý. Vedenia sa ujal biely tím, zásluhou Čipa. Tmaví však dokázali kontrovať a zvýšili na 2:1. Jeden gól vsietil Igor, druhý si nešťastne zrazil do vlastnej brány Maťo, ale ak by ju nezasiahol on, s ním už dobiehal pred bránu Igor.

Za stavu 2:2 sa lámal zápas. Vyzeralo to tak, že kto dá tretí gól, získa možno rozhodujúcu prevahu. Hra bola otvorená a útoky sa valili z jednej strany na druhú. Tu treba vyzdvihnúť sériu great saves, ktoré bez nadsázky predviedol Pepe. Vykryl niekoľko striel bielych, ktorým pomaly dochádzali náboje. Obrana tmavých totiž v tom čase fungovala dokonale a bieli sa nevedeli strelecky presadiť. Vtedy si však Čipo povedal, že „nech sa doma deje čo sa má, ale na zápase si ešte naposledy niečo dovolím“ a poslal bielych do rozhodujúceho náskoku. Po zvýšení skóre sa bieli stiahli do obrany a z brejkov zvyšovali ( no zvyšovali, Čipo zvyšoval ) vedenie. Za zmienku stojí neuveriteľná štatistika, ktorú si vedie Levík, podľa jeho prepočtov hral po chorobe včera len na chabých 50%, svoju priemernú štatistiku gólov na zápas ( pánbo zaplac ) však naplnil na 200 %, gratulujeme....

Sériu nevyberaných zákrokov ktoré poškvrnili čistotu zápasu načal Pepe, ktorý fauloval odzadu Čipa. Odborníci z nižšej dedinskej súťaže síce po zápase tvrdili, že na ich zápase by rozhodca nič také neodpískal, že to išlo o tzv. „križovanie“, v ŽOS lige to však bolo na červenú kartu. Martin, ktorý mal po nachladnutí ešte zatiahnutú ručnú brzdu potom ešte tri krát prišiel neskoro do súboja s rýchlym Pepem a vyslúžil si tri až červené. Dúfajme, že disciplinárka všetky tresty odpustí, lebo stáť  9 zápasov, to sa dá stihnúť aj výmena bedrového kĺbu...

Bieli teda vyhrali rozdielom triedy, čo by za stavu 2:2 ešte neTIPoval ani Gabo. Bieli kvalitne ubránili tmavé hroty, ani Hucovi nevyšli jeho nábehy, zato Čipovi v druhom polčase padlo na čo siahol.

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Kolisave vysledky tmavych...

(Mito, 18. 3. 2014 12:41)

18:3, 2:9, je v tom Cipo ?

potvrdzujem

(martin, 17. 3. 2014 8:50)

v sobotu mi naprávali ľavé koleno, tak snáď to bol dôvod vychýlenej mušky... vidíme sa večer

Re: potvrdzujem

(levik, 17. 3. 2014 9:22)

ano tiež

Re: Re: potvrdzujem

(miro, 17. 3. 2014 11:38)

ano tiež

Re: potvrdzujem

(Cipo, 18. 3. 2014 9:57)

no Martin .. zda sa ze napravanie nepomohlo :-) .. a zas tam bol ten preskok splasenej kozy cez loptu :-)

Inac velmi dobry defenzivny vykon ... dovolit iba igorovi jeden gol ... parada. Miro vyborne v strede, Levik sa utrhol aj v predu, Martin a Martin zase obetavo vzadu. Cipo s naznakom formy.
Tmavi - necekane odovzdany vyokn - hlavne v druhom polcase.

Re: Re: potvrdzujem

(martin, 18. 3. 2014 10:14)

máš recht čipo, aj ja som to tak vnímal, poslal si mi asi tri-štyri tutovky, ani jednu som nepremenil ( aj vďaka igorovmu superzákroku á la samovražda kosatky vyvrhnutím na breh ). asi si na to musím ešte zvyknúť, ako keď si prešteluješ mušku na vzduchovke.
ale to preskočenie kozy to sa mýliš, tentoraz mi to dokonca vyšlo, zasiahol som loptu pätou ako som chcel, akurát tam ale stál palino ktorý sa nestihol pohnúť, tak ho to trafilo...

Re: Re: Re: potvrdzujem

(miro, 18. 3. 2014 11:49)

Ale vies cim to je Martin. My pri zakonceni rozmyslame. Cipo to drbne spicom (vcera aspon 4x). Dokonca sa k nemu pripojil aj Levik, ktory dal obidva goly spicakom - a potom sa stazuje, ze ho boli palec :-). Inac to bolo vcera fajn!!

miestenka

(Mato, 17. 3. 2014 10:42)

Ak by bolo volne miesto, tak sa hlasim.