Choď na obsah Choď na menu
 


49. Bez gólov sa ťažko behá

7. 4. 2014

BT vs TT

0:9

Dobré ránko kávičkari. Takže vyzerá to tak že káva je uvarená sedíte v robote na riti a nemáte čo čítať na Topkách. Ste zvedaví ako to včera vyzeralo na palubovkách ŽOS ligy a čo to Vám už výsledok naznačil. No poďme pekne poporiadku uvaríme kašu sladkú.
 
Zápas ako už tradične začína v štúdiu ŽOS ligy už polhodinu pred výkopom zápasu, kde sa stretávajú jednotlivý hráči prizvaný hostia a komentátori a preberajú čo ich bude dnes čakať. Včerajšia hojná účasť aj s klasickou znelkou ŽOs ligy ktorú museli pre nedoslýchavých trikrát opakovať už naznačila že s pohybom po ihrisku budú mať viacerý problémy. Nováčik Dodo si len veľmi ťažko zvykal na tieto predzápasové maniere a ako čas ukázal mohlo to byť príčinou jeho neskoršieho zranenia.
 
O deviatej už všetci pripravený na palubovke včetne nafúkanej lopty  a nehrajúci kapitán oboch tímov Puli sedel na tribúne. Svoje miesto si však musel ťažko vybojovať u SP, ktorá nerada no nakoniec  pod nátlakom  šarmantného úsmevu povolila a zajačika si do arény pustila. Úvod bol svižný a hlavne tmavý si dobrým pristupovaním v obrane a odobratím lopty hneď s úvody pripravili pôdu na zvyšok zápasu. Neprešlo ani úvodných 5 minút a viedli 1:0 a na kopačky im pristála ľahkosť. Upokojili sa a dodržiavali taktické pokyny ktoré si stanovili už pred zápasom. Obranný štvorec stál teda na pevných základoch a skóre postupne mohlo narastať. Čakalo sa kedy sa gólovo chytia aj belosi no ich prvý gól ktorý mal odkliať svätyňu nie a nie prísť. Asi zlomovým okamihom bolo keď si Huco hodil loptu okolo Doda a ten v snahe o zastavenie protiútoku ešte špičkou zmenil smer lopty. Tento zákrok ho však stál zrejme natiahnutý zadný stehenný sval ktorý mu nedovolil ďalej pokračovať. Pri stave 3:0 sa nehrajúci kapitán ponúkol že belochom aspoň zachytá (do redakcie sa nedostali informácie či to SP validovala) a v bráne získali výraznú posilu. Škoda že to bol len hráč do brány, pretože nemožnosť oddýchnuť si zvyšných štyroch hráčov sa postupne prejavovala na slabšom pohybe čo dokonale využil súper. Keď sa tmavým podarilo konečne  odkliať nepriestrelného Puliho medzi nohy už tmavý vedeli ako dotiahnuť zápas do víťazného konca. Biely museli otvoriť hru čo pri nestriedaní v bráne bol posledný klinec do rakvičky. Zápas sa skončil za prísneho pohľadu SP tak že Puli odmietol pustiť kotúlajúcu sa loptu do brány a rukou ju zachytil ešte pred bránkovou čiarou. Chcel proste len ušetriť belochov od desiatky.
 
BT: ťažko hodnotiť individuality biely včera proste prepadli všetci. Chýbal pohyb pokoj v rozohrávke i viac šťastia v zakončení. Zápas ovplyvnilo aj Dodovo zranenie no po posledných zápasoch už musí hádam každý rátať s tým že sa bude zápas dohrávať v nekompletnom zložení. Nula vo výsledku je veľký strašiak a pravdou je že si aspoň nejaký ten gól za snahu a výkon zaslúžili.
TT: vyzdvihnúť môžeme štvorgólového Igora ktorému nebol dopriaty víťazný piaty gól. Feďo nabehal nahral ubránil i dvakrát skóroval. Janči s Hucom nejaký nahrali a po jednom pridali. A Palino je ako Puyol, silný na nohách vzadu no vpredu sa gólov bojí, to radšej nahrá. Samozrejme spoluhráči strelci mu za tie nahrávky ďakujú.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

som stale v soku ....

(Cipo, 8. 4. 2014 15:29)

vinu beriem na seba a po rozbore vyvodim dosledky ...

zvazujem aj rezignaciu .. kedze ju vsak ako jediny clen PBT predstavenstva rezolutne odmietnem ... je to vlastne zbytocne :-)

Re: som stale v soku ....

(fedo, 8. 4. 2014 15:58)

čipo hlavu hore,ved vo štvrtok budeš možno so mnou :)

neni hanba dostat 9 ale nedat ani jeden,ked ti to pomože

Správa od Doda

(Huco, 8. 4. 2014 11:22)

Vcera som hral srdcom a vysledok je natrhnuty steneny sval... to si chvilu nezahram...
Dochtor hovoril ze to neni take strasne, len ze je to neprijemny sval (nim stlacas, spojku v aute), takze nemozem ani soferovat ani chodit, budem chvilu o barlach, budem to brat ako zazitok, nikdy som este barle nemal

Re: Správa od Doda

(miro, 8. 4. 2014 12:18)

Odkaz Dodovi, ze do ZOS-ky chodievame vsetci kvoli zazitkom :-) A ze mu zelame skore uzdravenie, nech rychlo barlu zlomi ako ten ujcok na piscanskom moste...

korekcia výsledku

(martin, 8. 4. 2014 9:43)

Každý v ŽOS lige vie, že sa bojuje až do poslednej minúty. Vzhľadom na to, že tmaví do druhého polčasu nenastúpili, oklieštení belosi s prehľadom zvrátili nepriaznivý stav z haly. Po mierne rozpačitom úvode sa hra utešene rozbehla a každý z trojice belochov zaznamenal po tri kúsky, t.j. celkovo 9 a jedno malé víťazné, takže nakoniec 10:9 pre BT. Bieli ukázali charakter a bojovnosť do poslednej chvíle. Tmaví si môžu spytovať svedomie, že takto podcenili druhú časť zápasu.

potvrdzujem

(Pildo, 7. 4. 2014 13:16)

...a idem si kupit strelecku resp. víťaznú formu :)

fussball ball

(fedo, 7. 4. 2014 10:57)

huci dones pumpu

potvrdzujem

(martin, 7. 4. 2014 8:38)

a idem si kúpiť suspenzor

potvrdzujem

(miro, 7. 4. 2014 9:24)

a idem si kupit prilbu

aj ja

(igi, 7. 4. 2014 9:24)

pridem