Choď na obsah Choď na menu
 


63. Bieli profesori tentoraz nevyučovali

BT : TT 

7  :  7

-4min. Cipo samost akcia spicom k 2. tyci pri hre 4on4,

20.59 prichadza Tomas 

12min. Mato po rychlych prihravkach 1:1,

18.min MYchal dorazal po brejku 2:1,

25min Igor 2:2,

27min Cipo 3:2 po prihravke od Pepku,

28min Igor doklepol loptu co uz mal na nohe brankar 3:3,

32min Mato po prihravke od Tomasa 3:4,

37min Cipo po samost. akcii 4:4,

46min Mito obstrel k zadnej tyci 5:4,

51min Cipo po pepeho prihravke 6:4,

53min Tomas po samostatnej akcii 6:5,

57min Igor po Fedovej prihravke 6:6,

70min Mito po sam. akcii 7:6,

72min Tomas po prihravke Igora 7:7,

80min koniec zapasu po faule na Tomasa

Pred zápasom sa samozvaný „ruler“ ( po našom „pičer“ ) opätovne a vehementne domáhal zrušenia štvrtkovej losovačky.  Tentoraz už nikto okrem FeĎa nemal ani chuť ani silu v diskusii reagovať, takže bolo vylosované a rozhodnuté.

Pred halou sa zjavil tentoraz aj delegát SFZ ( seknutý v krížoch ), ktorý sčasti prevzal kompetencie absentujúcej espéčky s kľúčami a pod., sčasti sledoval priebeh stretnutia. Tak pre tých, ktorí majú záujem o jeho tendenčný názor, nech čítajú ďalej.

FeĎo bol pred zápasom po prekáračkách s Hucom dosť hustý, čo pretavil do odvážneho zazvonenia na zvonček do haly v čase 20:44hod. Neviem či to vedel, či nie, ale najtajnejšie Hucove sny sa naplnili a espéčka bola opäť out. Otvorili baskeťáci, ktorí síce po toľkých rokoch túto hru ešte stále neovládajú, zato sa vedia dobre čapcovať po rukách a hlavne vadiť. Holt, ako na nich pozeráme, nečaká nás v budúcnosti nič príjemné...  

Analytici pred zápasom hľadali odpovede na  nasledovné otázky :

-          Či defenzíva tmavých dokáže ustrážiť biele útočné ambície Pepe, Čipo, Miťo

-          Či bude mať kto sekundovať v tmavom tíme v útoku Igorovi a či jeho góly budú stačiť dorovnať skóre bielych

Keďže baskeťáci krívali, skoro odpadávali a boli opäť rozhádaní, tak skončili skôr, takže náš zápas začal 20:55 v zložení  4on4. Menej hráčov na ihrisku vyhovovalo bielym, Čipo teda hneď otvoril skóre. V čase 20:59 hod na palubovku vbieha Tomáš a napriek tomu že mu nikto nič nahlas nevyčíta, vehementne sa obhajuje, že je ešte len o minútu deväť. 

Pokračuje sa 5on5 s pokračujúcou prevahou bielych. Tmaví však dobre bránili a hru postupne  úplne vyrovnali. Zápas sa potom hojdal o gól o dva, až do remízového konca. Raz boli lepší bieli, potom sa presadzovali tmaví. Nikto nestrhol víťazstvo na svoju stranu, hoci sa hralo až 85 min do 22:20 ako za starých čias.

Ďalšia časť sa bude volať „ako som prišiel o kamarátov“

( ale keďže som prvý krát takto pozeral z lavičky, viacero vecí je zrejmejších ako v pohľade počas zápasu )

Takže pome na to :

MYchal – plnil si zodpovedne obranné povinnosti, nabiehal dopredu. Dal aj jeden gól. Hoci na bielu obranu sa niesla z vlastných radov kritika, jemu isto niet čo vyčítať

Huco – nastúpil opäť v Bigfootoch, zápas mu vôbec  nevyšiel. Nepremenil čisté šance, dostal viacero gólov, zopár aj lacných. Hucofku síce nepridal, ale zlé jazyky tvrdia že si bol zanôtiť znelku ligy majstrov ešte pred zápasom na inom spevokole. Preto vraj trochu neladil.

Miťo – tradične dobre dopredu, hoci niekedy to vozí trochu dlhšie a potom zbrzdí akciu,  pomáhal obrane, dal dva kľúčové góly.  V závere v podstate zachránil bielych pred katastrofou tým že poctivo bránil. Mal viacero tvrdších súbojov, prevažne s Romanom a Tomášom

Pepe – bez gólu, zato veľmi dobre dopredu, rozdával gólové prihrávky. Zostával však visieť vpredu, čo mohlo znamenať pre bielych v závere aj prehru. Obava z dvoch kohútov v jednom útoku sa u neho nepotvrdila

Čipo – kapitán planéty nevyhral neviemkoľko zápasov po sebe, nepodarilo sa ani teraz. Zato z poliacej čiary rozdával preťaženej obrane motivačné heslá :„zaberieme“, „spravíme polkrok navyše“. Vpredu samozrejme gólovo štandardne veľmi dobre, ale možno by to chcelo viac kolektívne. Proti dnešným tmavým toto na remízu ako tak stačilo, ak by hral za súpera napr. Gabo, tak už nie ( ale to vieme s predchádzajúcich duelov ). Keď sa tmaví dostali do útoku, biela obrana bola brankár, a dvaja obranci, Čipo s Pepem max. tieňovali.

Maťo – štandardne behavý a obetavý výkon, nielen dozadu, ale aj dopredu. Okorenil dvomi gólmi.

FeĎo – výborné zrýchlenie, zopár bežeckých súbojov aj s Čipom mal navrch. Vzadu štandardne super, mazal bielych, dopredu samozrejme horšie. Mal aj zopár šancí, ale zamotal sa. Svoju úlohu ale výborne zvládol, podporoval útok. Najviac však všetkých potešil narodeninovým občerstvením v šatni po zápase. Ešte raz všetko najlepšie FeĎo.

Roman – veľmi dobrý výkon, vyhýbal sa kútom, bránil, tvoril v útoku. Gól síce nedal, ale bol určite pre kolektív prospešný. V závere mu však došli sily a bol v bráne, alebo prepadával vpredu, čo mohlo stáť tmavých bod

Igor – napriek všetkým predzápasovým ambíciám „pokryjeme Igora“, ten vždy nejaké góly dá, niečo aj prepáli. Tmaví však hrali veľmi kolektívne a kombinačne, tak Igor okrem gólov aj rozohrával, pripravoval šance, dal aj podobný gól ako v pondelok Levíkovi. Presun do obrany žiaden, alebo pomalý.

Tomáš – namiesto očakávaných kĺzačiek pred vlastnou bránou hral okrem obrany dobre aj dopredu, kombinačne, dokonca svoj výkon okorenil dvomi gólmi, z toho jeden po samostatnej akcii.

Takže ako hovorí nadpis, bielym profesorom sa plne vyrovnal húževnatý a kolektívne hrajúci súper, spravodlivá remíza.

P.S.

Inak čipo, ak by si ma aj po kritike ešte zavolal, v pondelok nemôžem, som preč...

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

vote for ruler

(pepe- the ruler..., 5. 6. 2014 12:55)

losovanie.....Pepe, fedo, cipo huco igor vs mito roman mato mychal tomas

vote traditions, vote ruler

Re: vote for ruler

(pepe the ruler, 5. 6. 2014 14:49)

WHERE ARE YOU, VOTERS?

VOTE FOR RULER

Re: Re: vote for ruler

(fedo, 5. 6. 2014 16:15)

tu sa nevolí pepka,dlho si tu asi nebol :).ostal si zaprášený ako biblia v zhnitej knižnici.ešte k tomu moj dlhodobý spoluhráč sa mi dnes vyhrážal že mi nič nedaruje večer /huco/

nová doba

odkaz z rezervy

(MYchal, 5. 6. 2014 9:16)

pani manageri,
ak je treba za niekoho zaskocit, som pripraveny a chcem si napravit chut po trpkych zazitkoch z poslednych nedelnych zapasov :))

...ja som dnes...

(pepe, 5. 6. 2014 9:01)

za nelosovanie ...a s ohľadom na tradície staršie ako táto web stránka ...som za nelosovanie ....

BT- volne 2 miesta

(Mito, 4. 6. 2014 19:58)

Re: BT- volne 2 miesta

(igor, 5. 6. 2014 8:47)

Som volny ak je este volno.

nerad

(martin, 5. 6. 2014 8:40)

ale dnes musím vynechať

Potvrdzujem ...

(Cipo, 5. 6. 2014 8:31)

...ucast

miestenka

(Mato, 4. 6. 2014 22:46)

Ak bude volne miesto pridem.

Roman, Maxo, Levik - potvrdte ucast

(Mito, 4. 6. 2014 7:53)

Tomas S. uz potvrdil...

Re: Roman, Maxo, Levik - potvrdte ucast

(Roman, 4. 6. 2014 9:23)

hram

Re: Roman, Maxo, Levik - potvrdte ucast

(T., 4. 6. 2014 14:08)

Potvrdzujem aj osobne, komentarom.