Choď na obsah Choď na menu
 


70. A sme vo finale !!!

30. 6. 2014

Tak už jdeme do finále ... a možná přijde i kouzelník !

Ale nepřišel...

BT : TT

5   :  3

BT : Čipo 2, Levík 2, Martin 1, Pilďo, Miro

TT : Gabo1, Huco 1, Igor 1, Feďo

Ako si pomohol autor upútavky k poslednému zápasu textom zo znelky známeho zábavného programu minulého storočia „Možná příde i kouzelník“, tak ešte netušil, že sa stane to, že kúzelník naozaj nepríde a rozlúčkový duel bude poznačený hrou 4 on 5.

Ale pekne poporiadku. Pred halou sa živo diskutovalo o výsledkoch na MS ( samozrejme za tónov znelky ligy majstrov), kým hráči nenápadne pokukovali po okne kde sa zvyčajne svieti, ale tentoraz bolo temné. Radostnú predtuchu potvrdilo až opáčenie dverí, ktoré boli otvorené a tak sa hneď rezkejšie vchádzalo do haly. Keď ešte aj lešenie bolo v kúte, obalené sitom a v strede palubovky nebola kopa štrku ako prognózoval Čipo v predchádzajúcom zápise, razom sa nálada prudko zlepšovala. Prvá studená sprcha prišla až keď už boli všetci na palubovke a hádali sa, dokedy sa bude hrať ( nápady boli v rozpätí od pol jedenástej do polnoci...  ) V eufórii a záplave nápadov však zúčastneným uniklo, že tmaví sú na palubovke len štyria. Posledný mal byť Samo, Čipov kolega, tak mu Čipo šiel telefonovať, aby mu zdôraznil potrebnú dochvíľnosť. Čipov ošumelý výraz na tvári po ukončení hovoru však napovedal, že jeho prednáška o pravidlách ŽOS ligy nepadla na úrodnú pôdu a čo bolo najhoršie, chalan na futbal vraj ZABUDOL a je niekde v nejakej Galante a tak ani nepríde. Pravdepodobne do ŽOS ligy už nikdy nepríde...

Dalo by sa povedať, že bieli mali vo vyššom počte výhodu, ale nebolo to celkom tak. Pohybliví Gabo s Feďom a nepriestrelní Huco s Igorom mali viac priestoru a bielym často nevychádzali striedania ako by si predstavovali. Buď niekto zostal dlho, alebo krátko, alebo sa striedalo v nesprávnom čase, alebo ten čo mal vybehnúť na palubovku rozjímal a nesledoval hru, takže často z výhody vznikala nevýhoda. Oba tímy veľmi dobre bránili, chceli zamedziť brejkom do odkrytej obrany, čo sa dlho aj darilo. Bieli sa snažili vysúvať brankára pri útočení do plných až na polovicu, čo v tmavom tíme nebolo vždy pravidlom, ale keď k tomu prišlo, vždy bolo pre bielu bránu zvýšené nebezpečenstvo ( toto odkukal od  bielych aj brankár Nemecka Neuer ) .

Skóre zápasu otvoril Levík, ktorý musel dať 4 góly, aby zmazal pasívne saldo sezóny. Tmaví potom odpovedali gólmi Igora, ku ktorému sa dostala odrazená lopta a Huca, ktorý využil zase svoj nábeh, presnú prihrávku od spoluhráča a špičkou kopačky upratal loptu k tyči. V tejto časti zápasu boli šance na oboch stranách, ale tmaví mali predsa väčšie a čistejšie príležitosti. Čo však dokázali Gabo a Igor zahodiť včera, to bola urážka šťasteny. Keby im padla polovica z čistých, tak vyhrajú rozdielom triedy. Nepadla, ale padli dva ukážkové brejky Čipovi , ktorý si vychutnal brankárov. Do streleckej listiny sa zapísal ešte Gabo, na ktorého gól si nespomínam, za čo sa mu týmto ospravedlňujem. V čase 21:50 bolo teda 3:3 a obrany už neboli také postavené ako predtým, útoky sa valili hore, dole. Vtedy Martin z pozície brankára/libera nevedel čo s loptou, lebo všetci spoluhráči boli na krajoch, bez pohybu a obsadení, tak pustil jedovku špicom priamo na bránu kde stál Huco, ktorému brazílska „pazucha“ zaplávala a bol z toho gól na 4:3. Radosť bielych však pokazila nečakaná návšteva. Vo dverách sa nečakane zjavila komická dvojica s imidžom 80tych rokov a bolo po plánoch na dlhšiu hru ( espéčka si proste nechcela nechať ujsť posledný pohľad na svoju obľúbenú „problémovú skupinu“). Huco vtedy sklamaný oznámil „o jeden a o dva“ a išlo sa naplno o nesmrteľného víťaza ročníka 2013/2014. V tom čase mal Igor 3 čisté samostatné nájazdy, ktoré ale Pilďo heroickými zákrokmi vychytal.  Kto by si viac zaslúžil dať posledný gól ligy, ako hlavný motor, neomylný štatista, merčiak a borbély v jednej osobe, futbalový zanietenec – Levík. Vzhľadom na to, že gól dosiahol kolenom, v jeho štatistikách sa ráta za tri a tým pádom štyrmi gólmi dosiahol svoj strelecký cieľ.  

V kabíne teda boli spokojnejší bieli, za tmavých sa na rozbore zápasu vo vozovke zúčastnil iba Feďo. Perličkou je, že nám tam dovolili dopozerať len základný hrací čas medzi Nemeckom a Alžírskom ktorý skončil 0:0, kým počas nášho presunu domov padli v predĺžení tri góly...    

Hoci pred halou zneli pozdravy „pekné leto“ dosť depresívne, vidíme sa zase v septembri !

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Generalny Pardon

(Cipo, 1. 7. 2014 16:15)

Tymto sa ospravedlnujem vsetkym hracom posledneho zapasu poznacenym neucastou hraca ktoreho nebudem menovat lebo od vcera neexistuje ani v mojom tel. zozname ani v statistikach ZOS-league.
Mafia a Cipo neodpustaju a tymto vyhlasujem ze si uz v Zoske nezahra.

Dakujem teda za pekny zaver sezony a verim ze sa stretneme skor ako v septembri .. ci uz niekde na trave alebo v krcme :-)
Ahojte