Choď na obsah Choď na menu
 


8. exTRÉMY v zostave bielych ?

23. 10. 2013

BT : TT

5 : 6

Góly :

BT : Maxo 1, Miťo 3, Levík 1, Martin OG

TT : Čipo 2, Igor 1, Gabo2

Vzhľadom na netaktické skoré uverejnenie zostavy bielych, kedy sa manažér- začiatočník - Martin netrpezlivo pochválil kvalitnou zostavou bielych už v stredu, ostrieľaní funkcionári tmavých nenechali nič na náhodu a prvé kroky k víťazstvu spravili už od zeleného stola. Tmaví vytasili asi to najkvalitnejšie, čo môžu nateraz ponúknuť ( ospravedlňujem sa ostatným za tento názor, ktorý nereprezentuje postoj redakcie )

( V každom prípade, bieli sa zvučných mien ( a veľkých tiel ) nezľakli a vyrukovali s ofenzívnou hrou. Levík vozil loptu a rozdával prihrávky, Miťo čakal na svoju šancu skórovať, Maxo s Tomášom dostatočne motivovaní  aj s Martinom sústredení hlavne na obranu útočných hrotov. ) Toto sa celkom do bodky nepotvrdilo, Feďo s Hucom strážili priestor pred bránou a tri tykadlá tmavých číhali na poliacej čiare na svoju šancu. Desivá situácia pre bieleho hráča, kedy stojí pred svojou bránou s loptou na kopačke, zrazu sa nad ním zotmie, keď ho napáda Igor, okolo poletuje žltá osa v podobe Čipa a obďaleč číha akože nenápadne Gabo, ktorý skokom vystihne rozohrávku. Potom nasleduje kanonáda, kedy to celá trojka postupne páli z prvej tam, kde je otočená a kuva, že boli otočení včetci na bránu. Takže v prvej časti stretnutia tmaví bušili a bieli sa dezorientovane snažili dostať loptu do bezpečia od brány. 

Tmaví vedeli, že preniknúť cez exSTRÉMnu obranu nebude ľahké a že si musia na svoju šancu počkať.  Miťova forma z pondelkových zápasov naznačovala, že v prípade neúspechu útočnej akcie, môže byť protiútok bielych gólový. V neprospech bielych však hovorila postava brankára, kde v porovnaní s betónovými stenami na strane tmavých v bielom tíme žiadna takáto osobnosť nefiguruje a tu sa aj tvorili rozdiely.  (Priebeh zápasu dnes zapisoval Rocky Balboa, ktorý počul že sa na jeho starú ponosujeme, tak že aby trochu napravil pošramotenú povesť rodiny, tak že spraví záznam zo stretnutia : ) Takže Rocky sa rozhodol, že vrámci socializácie svojej starej ju v podvečer zamkol v záchode a zavolal nech pošlú iného prevádzkara a radšej jej celý večer ukazoval aké svaly nahonobil v posilňovni. Takže góly a strelcov sme poskladali len z mozaiky.

2. minúta            Gabo 0:1

5. minúta            Čipo 0:2

10. minúta          Martin OG 0:3

20. minúta          Miťo 1:3

21. minúta          Čipo 1:4

22. minúta         Gabo 1:5

30. minúta          ( Levík ) MAXO 2:5

31. minúta           (Levík ) MIŤO 3:5

60 minúta           (Levík 4:5 čistý hattrick - bravo ) IGOR 3:6

60+ minúta           (Maxo ) LEVÍK  4:6

60+ minúta         MIŤO 5:6

( ospravedlňujem sa, ale zajtra nemám ráno čas, tak keď ma Kapitán vyzval k zápisu, musím ho dodať už teraz.... )

 Vzhľadom na to, že čitateľky nášho periodika chcú namiesto faktov zo zápasu radšej príbeh, nevynechám ho ani v tomto zápise. Hlavným hrdinom bude Tomáš, ktorého viacerí dlhšie nevideli a niektorí vedia, že sa presťahoval do susedného Rakúska. Prvou časťou je jeho povestná dochviľnosť. Na Miťovom vyjadrení, že bieli majú byť o 8:50 už prezlečení na rozcvičke, sa pobavilo viacero čitateľov, fakt bol ten, že 8:45 stál pred halou jediný biely hráč. Ale nakoniec na výkop to stihol aj Tomáš, hoci len o chlp, takže hoci 8:50 bola len dogma, neboli  žiadne iné senzácie. To, že si Tomáš zabudol tenisky a baletil tam v nejakých džogingoch bolo tiež celkom vtipné. Viacerých však zaskočil poľad na jeho postavu, ktorú Miťo okomentoval otázkou, že či čaká dvojičky. Zlé jazyky tvrdia, že Tomáš sa chcel v miestnom Gasthause ukázať v lederhosenoch a keďže jeho čísla nemali, tak aby mu to v predu neplantalo tak to musel vyplniť bruchom, aby bol ako správny miestny štamgast. V zápase mu to však pomohlo pri dobrom bránení a vykrývaní priestorov.

Martinov príbeh bol trochu iný, ten po manažérskom fiasku s prezradením zostavy bol plný očakávania, ako sa bude duel vyvíjať. Svoju prognózu dokonca prezentoval ako zápis už pred samotným zápasom. Celé toto vypätie sa na neho zosypalo asi hodinu pred zápasom, kedy sa mu pekelne zaseklo v krku a bol nahratý. V zúfalstve použil nejakú azbukou popísanú mastičku s hadím jedom, ktorú si naniesol na postihnuté miesto. Robil čo mohol, hasiaci prístroj na postihnuté miesto nemal, pri jednej hlavičke sa mu krk uvoľnil a bolo. Slabou náplasťou na to že bieli prehrali o gól bolo to, že Martin skoro na 100 percent uhádol nielen výsledok, ale aj priebeh duelu. Povráva sa však, že keby si nedal vlastenca ( pri Mirovej absencii sa Čipo uchýlil ku kopírovaniu jeho geniality a spoza brány napálil Martina do holene ) a premenil čistú šancu, mohlo byť všetko inak.

K zápasu ešte dodám, že tmaví boli na začiatku naozaj neudržatelní, bieli nevedeli zastaviť ich pohyb a góly padli po nepokrytí hráčov a vyšachovaní obrany. Bieli len tak z úctivej vzdialenosti posielali pozdravy na tmavú bránu, keď sa tmaví stiahli, nevedeli sa v predu presadiť. Ako povedal na tlačovke Levík, útočenie vo dvojici bolo málo, ale vo väčšine prípadov tí dvaja čo strážili na stredovej čiare mali čo robiť aby následne ubránili bandu divokých bojovníkov, valiacu sa na bielu bránu v protiútoku. Straty lôpt v strede pri rozohrávke, stará to známa vec, kto ani raz nepokazil, nech hodí kameňom... Našťastie, tmaví v druhej časti neboli až takí nabudení, stav ich uspokojil a tak mali bieli príležitosť na skorigovanie výsledku. Keby sa ešte chvíľu hralo, možno by uhrali aj remízu, ale objektívne je víťazstvo tmavých zaslúžené.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Vecer plny prekvapeni

(Cipo, 24. 10. 2013 19:20)

tak to jsem zviedaf .... Stremyovci 10 min pred zapasom na palubovke? Levik cisty hattrick? Vitazstvo pre bielych? Cipo iba hattrick?
Chalani ... nezmeskal som nahodou tlacovku? :-)))

Krasa

(Gabriel, 24. 10. 2013 16:05)

I like, really ;)
Kanonierom gralutujem, nejaka ta nahravka sa pre mna aspon nenasla?
vidime sa borci, TT - dufam ze ziadny tenis ani masten jedla sa nekonaju.
Vcera boli biely takticky dobre prirpaveni, skusme sa poucit. ;)

BT 10 min pred zapasom na palubofke

(Mito, 24. 10. 2013 15:13)

Vsetci bieli povinne 10 min prezleceny, rozvicujuci sa v utrobach ZOS. Dnes pojde o vela, bude dobry match. A hlavne si treba dohodnut strategiu ako na supera takych zvucnych mien.

Re: BT 10 min pred zapasom na palubofke

(Tom, 24. 10. 2013 15:35)

Ideme dnes vyhrať!

Admin

(Huco, 24. 10. 2013 14:26)

ííha admini si tu skáču do vlasov. Ktovie ako sa to ukáže na ihrisku.

3 golova hranica

(Cipo - podjebavac :-), 24. 10. 2013 11:33)

Prekonat 3-golovu hranicu je problem skor pre stvrtkovych BT .. aby som bol presny tak dvojgolovu hranicu ... aj napriek streleckym esam ktore dnes nastupia... aby Vas dnes netesil aj Levikov "panboh zaplat"
:-)))

Re: 3 golova hranica

(fedo, 24. 10. 2013 13:20)

no len aby sme nemali vela utočníkov a nikoho v obrane zase...lebo u bielych to bude kvalitné prešovské catenaco

warning!

(levik, 24. 10. 2013 10:30)

tak to je výzva... kvalitná zostava! Ale mená ešte nie sú zárukou víťazstva, páni!
Dnes sa cez tri góly nedostanete. ..;-)

Re: warning!

(Huco, 24. 10. 2013 10:48)

Večer preveríme tvoje slová či sú pravdivé. 3 góly dá väčšinou len Čipčala a by znamenalo že nikto iný od nás neskóruje

Re: warning!

(martin, 24. 10. 2013 11:10)

levík, dnes daj ty tri góly a bude to dobré

Definitíva TT

(Huco, 24. 10. 2013 9:52)

Huco, Fedo, Cipo, Gabo, Igor

Ak by niekto odvolal povolám Maťa-

Re: Definitíva TT

(martin, 24. 10. 2013 11:08)

neviem prečo, ale presne túto zostavu som si myslel že určíš Huco

Prídem

(Tom, 23. 10. 2013 18:41)

Prídem

ready to go

(massimo, 23. 10. 2013 16:40)

idem

ready

(levik, 23. 10. 2013 15:46)

pripravený

Zostava tmavých

(Huco, 23. 10. 2013 11:31)

TT : Čipo, Huco, Igor, Palipuli, Klajn, Feďo, Pepka, Maťo, Janči ????

Bude s čoho vyberať takže upozorňujem aby sa nikto nehneval keď sa nedostane do zostavy.

Mám 7 mien takže uvidíme zajtra:
Čipo, Huco, Igor, Puli, Gabo, Feďo, Maťo

Re: Zostava tmavých

(Huco, 23. 10. 2013 14:46)

Čipo, Huco, Igor, Gabo, Feďo, Maťo
pomkaličky to ubúda takže len na vysvetlenie Adminovi č.2

Palipuli sú zranení, Pepe nehrá až do konca sezóny, KLajn hráva len pondelky a Janči ešte nie je vo forme. Takže ako manažér TT prosím aby niekto neznámi nevnášal paniku do tmavých radov klamlivými informáciami o veľkom pretlaku!!!

Co je to tu kurva za bordel! :-)

(Admin c.1, 23. 10. 2013 14:02)

Ja ze idem buchnut prispevok na zajtra a tu sa uz veselo capoce ... OK, dakujem adminovi c.2 za nahodenie prispevku a samozrejme aj za zabezpecenie zapisu zo zapasu.