Choď na obsah Choď na menu
 


22. Dnes bez Cipa, Levika, Pepku, Gaba, Huca, Miťa, Maxa, Janciho, Palina...

26. 11. 2014

BT : TT

4   :   10

Dve veci sú naozaj dôležité :

  1. Chlapci z Merkúra sú teraz niekde v stave beztiaže na obežnej dráhe, takže po zápase nemal kto ísť na pivo a všetci sa rozpŕchli domov
  2. Normy sú naozaj tvrdé, stihnúť napísať zápis do rána 8:00 je veľká výzva

Takže namiesto podaromnici vysedávať v krčme, treba ešte večer písať zápis !

Veľa vecí sa deje okolo nás. Hŕstka anarchistov na námestí v BA zaťažuje trápnymi požiadavkami, z obrazovky sa nám po 25 rokoch stále vyhrážajú komančovia, v niektorých mestách ľudia už pochopili, v niektorých ešte ten čas možno príde.  Či futbal, alebo hokej, belasí chlapci robia výsledky ktoré zahrejú pri srdci a vylúdia spokojný úsmev na tvári každého ich „priaznivca“, nielen z Trnavy ( Ďakujeme chlapci, už nás to ani nebaví sa toľko tešiť ). Ale ako poznamenal Roman po vzhliadnutí videa švajčiarskeho novinára z útrob Pasienkov, „veď oni to tam majú ešte horšie ako my tu v ŽOSke“.    

Ako avizuje nadpis, v nominácii chýbalo množstvo hráčov základných zostáv. Aj to sa podpísalo pod disciplínu a dochádzku, keď prvé tóny úvodnej znelky ligy majstrov sa rozozvučali až po tri štvrte, pričom Igor sa sťažoval, že ešte chvíľu pred tým tam bol úplne sám.  Dozvedeli sme sa, že Pepka mal ten istý dôvod neúčasti ako minule, t.j. možnosť poľadovice ( do apríla teda asi nepríde ), MYchal sa občerstvenia od Miťa opäť nedočkal, lebo ten nakoniec neprišiel a nominoval Mira. Posledný Šamo odmietol losovať, takže sa losovania ujal Pilďo. Ten sa tejto zodpovednej  úlohy ujal s takou intenzitou, že si to ešte na palubovke premietal, ako to dobre vylosoval, že si ani nevšimol že už začal zápas, na začiatku dostal na polovici ihriska loptu a poslal ju neohrozene šupou do vlastnej brány za bezradných pohľadov vybehnutého Tomáša, aj zvyšku spoluhráčov. Pravdepodobne si myslel že je ešte rozcvička a skúšal si streľbu na bránu. Bielych ale tento moment nezlomil a dá sa povedať,  že boli na začiatku lepším tímom. Tmaví si nevedeli prebrať hráčov, v obrane nedostupovali, chýbal im dôraz, bieli prenikali ako chceli. Z toho rezultoval nábeh MYchala, ktorý zavesil pod brvno spomedzi  kruhov a vyrovnal na 1:1. Potom sa bieli ujali dokonca vedenia 2:1, ktoré svietilo na novom digitálnom ukazovateli dosť dlho a niekto z tmavých v polovici zápasu skonštatoval „veď sme ešte nedali gól“. V tejto časti bieli kontrolovali hru, nepúšťali tmavých do šancí, MaťoB veľmi dobre režíroval hru bielych zozadu. V každom prípade bieli nakoniec o viac gólov neodskočili, zato sa rozbehol tmavý parný stroj, ktorý potom fungoval naozaj bezchybne. Parný stroj nielen preto, že tam boli hráči ktorý ešte takéto stroje videli pracovať, ani zato že sa rozbiehal pomaly, ale po zápase boli veľké protesty na známky odpúšťania prebytočného tlaku niekoho v obrannom pásme tmavých, takže bieli vraj mali sťaženú pozíciu a cez zaslzené oči nevedeli kde je brána. Keďže sa nikto nepriznal, protest bol zamietnutý. Medzitým však tmaví našli spoločnú reč v útoku a po pekných kombinačných akciách odskočili bielym až na 10:3. V ofenzíve tmavých dominoval päťgólový Igor, ktorý okrem brány trafil aj MYchala z metra špicom do ksichtu a poslal ho na zem. MYchal chvíľu vyzeral že dohral, ale potom si spomenul že keď Lubina prehráva, od chlapov v krčme rany bolia niekedy viac, tak sa vrátil späť do hry a pokračovalo sa 5 na 5. Veľmi dobrý výkon trojgólový Miro, ktorý ešte handloval o štvrtý gól s Martinom, ale ten si svoj jeden teč nepustil.. Mužom zápasu bol ale Pilďo, ktorý otvoril skóre neopísateľným vlastencom a zápas zakončil neopísateľným víťazným gólom, tentoraz ale do brány súpera. Po rýchlej lopte z krídla ho center trafil, Pilďo podskočil, ako keby sa chcel uhnúť alebo vystrúhať nejaký tanečný prvok, ale nestihol to a lopta sa odrazila do tmavej siete na konečných 10:4 pre tmavý tím. Takže pri záverečnej tľapkačke sa všetci usmievali, aj porazení...

BT : MaťoB 1, Šamo, MYchal 1, Pilďo 1 + 1 og, Tomáš 1

TT: Feďo, Igor 5, Miro 3, Roman, Martin 1

Na záver povinný nábor :  "príď hrať za Lehotu, aj ty môžeš byť na takejto krásnej fotke"

v budúcom roku bude sponzorom namiesto Alcatec, firma Alcaplast, to už Gencer zo Suchánkom vedeli, že "Alcaplast a chlast je slast..." 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Pochvala

(MYchal, 28. 11. 2014 8:05)

vyborne Martin, dneska som to podcenil a ani si nestihol pripravit kavu k zapisu. Zapas bol prvu polovicu vyrovnany, keby sme vyuzili viac sanci, ktore ste nam ponukli zlymi rozohravkami, vysledok mohol byt iny. Ale na keby sa nehra, tak vam gratulujem. Na pivo by som isiel, ale pravdepodobne som bol este otraseny po inkasovanom KO direkte od Igora a v hlave sa mi nieco pohlo, kedze som na pivo bezprostredne po zapase nemal chut. Uz by to ale malo byt v poriadku :))

Re: Pochvala

(miro, 28. 11. 2014 9:42)

Presne Martin, toto bol zapas, kedy sa vsetci po zapase usmievali... A ked si spomeniem na trafeneho pilda pri poslednom gole musim sa skerit aj teraz :-)

Re: Re: Pochvala

(HUco, 28. 11. 2014 10:05)

PO rýchlom zápise sú už aktualizované aj štatistiky.

tt

(fedo, 27. 11. 2014 13:05)

fedo,igor,šamo,mychal

mito jeden nám chýba,ked máš niekoho..

ak bude vecer vyhravat Slovan...

(MYchal, 27. 11. 2014 12:33)

tak nepridem, hahaha
Mito, to obcerstvenie nezabudni :)