Choď na obsah Choď na menu
 


34. Opäť úradoval alkohol

13. 2. 2014

BT : TT

8  :   9

Štvrtková losovačka priniesla naozaj prekvapivý výsledok . Hoci zrejme obaja aktéri sa snažili o čo najpestrejšie premiešanie zostáv, situácia sa vyvinula tak, že mužstvá zostali v rovnakom zložení ako ich kapitáni vybrali, akurát sa vymenila farba dresov a brána. A už sme tu zase, pri farbe dresov... Okolo toho vznikla plodná diskusia, pretože sa vie, že biely štvrtkový tím je historicky najmenej úspešný. Takže každý očakával, že či v tomto nezmenenom zložení, akurát v tmavých tričkách dokáže zvíťaziť nad súperom.

V tmavom teda úprimne priznali červenú minulosť Miro a Martin, ako modrí sa predstavili Tomáš a Maťo, kapitán Miťo nastúpil  v pohrebnej čiernej.

V preplnenom hľadisku sa nervózne tisol Peter Ján Ďúra, ktorý možno práve v tomto okamihu víta na tomto sk***m svete svojho prvého potomka. Držíme palce!  V každom prípade, pohľad na Peťa napovedal, že jeho oslavy začali zľahka už včera, preto aj jeho záznam strelcov nekorešponduje s výsledkom zápasu, takže komu z tmavých chýba gól, nech mi dá vedieť...

* doplnené 10:30 hod. - gól nebol pôvodne uvedený Tomášovi   

Zápas začal svižne, Huco si nabehol po ľavom krídle, dostal loptu na nohu a špicom ju posunul do pravého vinkla, 1:0 pre belochov. Rozohralo sa, po zopár prihrávkach si nabehol Huco, dostal loptu na nohu a svojou 40 cm šľapou ju umiestnil pre zmenu do ľavého vinkla, 2:0 pre bielych. Potom po pravej strane ušiel Janči a pomedzi nohy brankára zvýšil na už nebezpečných 3:0 pre biely tím.

Hráči, ktorí sa predstavili v tmavých dresoch však neznervózneli, pretože sú na takého úvody zvyknutí. Super ofenzívna trojica Čipo-Igor-Janči sa trochu zadýchala, trochu namlsala z hladkého úvodu a razom bolo 3:4 v prospech tmavých. Súper totiž využíval obrannú pasivitu útočných hrotov bielych a keď si Miťo, Martin, Miro hodili loptu cez stred pomedzi Čipa s Igorom, vedeli že nikto ich už nebude zozadu otravovať. Tak vznikli úniky, brejky a prečíslenia, z ktorých sa dostali tmaví do vedenia.

Zápas sa potom vyvíjal ako na hojdačke, po jednom góle až do stavu 5:5. Tu treba ešte vyzdvihnúť fair play Mira, ktorý sa, síce frfľajúc, vzdal gólu ktorý dal strelou Igorovi, ktorý si v bráne zaväzoval šnúrku. Nikto nežiadal o prerušenie hry, bieli mali loptu, lenže ju stratili, Miro pálil na bránu okolo zohnutého Igora. Hoci aj sám Huco uznal, že keď sa nežiada o prerušenie tak gól by mal platiť, tmaví však nechceli získavať body sedláckymi praktikami a gól nakoniec  neuznali. Chňapka s logom ŽOS ligy ako cena fair play putuje rodine  Markových.

Za stavu 5:5 prestali hrať tmaví to čo si predsavzali že budú hrať a začali tlačiť do plných. Z toho rezultovali brejky belochov, ktorí sa dostali na rozdiel dvoch gólov, 7:5 pre biely tím.

V závere zápasu bol remízový výsledok a hralo sa o víťaza. V kvalitnom, fyzicky náročnom zápase už každému dochádzali sily. Išlo už len o to, kto pozbiera viac síl, alebo bude mať viacej šťastia. Na  tvárach hráčov bolo vidieť vyčerpanie, pretože espéčka opäť nebola, hovoríme o čase cca 22:15 hod. Vtedy Huco nastrelil loptu z vlastnej polovice na tmavú bránu, pred brankárom ju ešte olizoval stehnom Tomáš, ale Martin v bráne sa vyhol inkasovaniu hlúpeho gólu ako cez kopírák z pondelka. Vyrazil loptu, nie pred seba na nohu Čipa, ale na pravú stranu kde operoval Maťo a ten ju pohodlne od rebrín šupol na bielu bránu poza vybehnutého Huca.  

V bielom tíme príjemne prekvapil MYchal, ktorý dobre bránil a aktívne kombinoval dopredu. Janči sa snažil, ale stále nedosiahol na svoje výkony spred zranenia. Igor - ako obrana bráni, tak bráni, Igora nikdy neustráži poriadne a ten si svoje tri kúsky obhájil. Čipo prehral prvú losovačku, mal viacero nezištných gólových nahrávok, jeden gól v súperovej v sieti je pod jeho možnosťami. Huco mal výborné antré, potom mal ešte nejaké šance ale už mu na gól nevydalo.

V tmavom tíme jasný líder Miťo, čierna farba dresu neodrážala tentoraz jeho náladu, potiahol dopredu, ubránil, ubehal veľký zápas, strhol ostatných. Sekundoval mu Maťo so štyrmi gólmi s tradične výborným pohybom a bojovnosťou. Mirovi nevyšla žiadna markofka, ale divák si všimol zlepšenú obrannú činnosť. Martin v úvode operoval v útočných radoch a prekonal svoj priemer na zápas o 100%, potom sa stiahol do obrany a snažil sa mariť brejky belochov. Tomáš trochu zbytočne moc v sklze, ale zabojoval, pretlačil sa a hlavne ubránil.

Rozuzlenie príbehu z nadpisu nastalo, keď posádka Maťovho vozidla pri odchode volala cyklistu Huca na pivko. Huco však odmietol, že on už na pivku bol, kvôli hokeju mal pol dňa dovolenku a v krčme zapíjal výkon našich olympionikov. Pre Čipa to bol okamžite jasný dôvod prehry belochov v tomto zápase. Alkohol prepísal aj štatistické údaje. Otvorenou otázkou zostáva, kde všade sa zastavil Čipo s Peťom počas pešieho presunu na zápas a či aj tam boli naozaj len prezentované kofolky... To už nikto neprezradí. Ale spomienka na Ernyho a Iča zostane visieť nad včerajším bielym tímom !  

 

 

BT: Huco 2, Igor 3, Čipo 1, Janči 1, MYchal 1

TT: MArtin 2, MatoB 4, Miro , TomasS 1, Mito 2

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

OK ...

(Cipo, 13. 2. 2014 10:58)

no budeme nasledovat znamenia .... kazdy zaujimavy hrac moze zamotat osudim ...

hlavne nech sa uz managero BT prezradi a doplni zostavu ...

OK ...

(Cipo, 13. 2. 2014 9:10)

napadlo ma ze by som to mohol losovat cez hokej. Ak da nejaky hrac gol - rozdelim jeho cislo na drese na dva a rozhodim do teamov podla farby dresov ... napr. modry amik s cislom 45 da gol - tak to mame 4 na jednu stranu a 5 na druhu stranu ... uvidime ako to bude fungovat .. skusim to robit online ... :-)

Re: OK ...

(levik, 13. 2. 2014 9:47)

ktovie koľko padne gólov...mohol by si dotoho zapojiť aj vylúčenia pre istotu