Choď na obsah Choď na menu
 


34. Opäť úradoval alkohol

13. 2. 2014

BT : TT

8  :   9

Štvrtková losovačka priniesla naozaj prekvapivý výsledok . Hoci zrejme obaja aktéri sa snažili o čo najpestrejšie premiešanie zostáv, situácia sa vyvinula tak, že mužstvá zostali v rovnakom zložení ako ich kapitáni vybrali, akurát sa vymenila farba dresov a brána. A už sme tu zase, pri farbe dresov... Okolo toho vznikla plodná diskusia, pretože sa vie, že biely štvrtkový tím je historicky najmenej úspešný. Takže každý očakával, že či v tomto nezmenenom zložení, akurát v tmavých tričkách dokáže zvíťaziť nad súperom.

V tmavom teda úprimne priznali červenú minulosť Miro a Martin, ako modrí sa predstavili Tomáš a Maťo, kapitán Miťo nastúpil  v pohrebnej čiernej.

V preplnenom hľadisku sa nervózne tisol Peter Ján Ďúra, ktorý možno práve v tomto okamihu víta na tomto sk***m svete svojho prvého potomka. Držíme palce!  V každom prípade, pohľad na Peťa napovedal, že jeho oslavy začali zľahka už včera, preto aj jeho záznam strelcov nekorešponduje s výsledkom zápasu, takže komu z tmavých chýba gól, nech mi dá vedieť...

* doplnené 10:30 hod. - gól nebol pôvodne uvedený Tomášovi   

Zápas začal svižne, Huco si nabehol po ľavom krídle, dostal loptu na nohu a špicom ju posunul do pravého vinkla, 1:0 pre belochov. Rozohralo sa, po zopár prihrávkach si nabehol Huco, dostal loptu na nohu a svojou 40 cm šľapou ju umiestnil pre zmenu do ľavého vinkla, 2:0 pre bielych. Potom po pravej strane ušiel Janči a pomedzi nohy brankára zvýšil na už nebezpečných 3:0 pre biely tím.

Hráči, ktorí sa predstavili v tmavých dresoch však neznervózneli, pretože sú na takého úvody zvyknutí. Super ofenzívna trojica Čipo-Igor-Janči sa trochu zadýchala, trochu namlsala z hladkého úvodu a razom bolo 3:4 v prospech tmavých. Súper totiž využíval obrannú pasivitu útočných hrotov bielych a keď si Miťo, Martin, Miro hodili loptu cez stred pomedzi Čipa s Igorom, vedeli že nikto ich už nebude zozadu otravovať. Tak vznikli úniky, brejky a prečíslenia, z ktorých sa dostali tmaví do vedenia.

Zápas sa potom vyvíjal ako na hojdačke, po jednom góle až do stavu 5:5. Tu treba ešte vyzdvihnúť fair play Mira, ktorý sa, síce frfľajúc, vzdal gólu ktorý dal strelou Igorovi, ktorý si v bráne zaväzoval šnúrku. Nikto nežiadal o prerušenie hry, bieli mali loptu, lenže ju stratili, Miro pálil na bránu okolo zohnutého Igora. Hoci aj sám Huco uznal, že keď sa nežiada o prerušenie tak gól by mal platiť, tmaví však nechceli získavať body sedláckymi praktikami a gól nakoniec  neuznali. Chňapka s logom ŽOS ligy ako cena fair play putuje rodine  Markových.

Za stavu 5:5 prestali hrať tmaví to čo si predsavzali že budú hrať a začali tlačiť do plných. Z toho rezultovali brejky belochov, ktorí sa dostali na rozdiel dvoch gólov, 7:5 pre biely tím.

V závere zápasu bol remízový výsledok a hralo sa o víťaza. V kvalitnom, fyzicky náročnom zápase už každému dochádzali sily. Išlo už len o to, kto pozbiera viac síl, alebo bude mať viacej šťastia. Na  tvárach hráčov bolo vidieť vyčerpanie, pretože espéčka opäť nebola, hovoríme o čase cca 22:15 hod. Vtedy Huco nastrelil loptu z vlastnej polovice na tmavú bránu, pred brankárom ju ešte olizoval stehnom Tomáš, ale Martin v bráne sa vyhol inkasovaniu hlúpeho gólu ako cez kopírák z pondelka. Vyrazil loptu, nie pred seba na nohu Čipa, ale na pravú stranu kde operoval Maťo a ten ju pohodlne od rebrín šupol na bielu bránu poza vybehnutého Huca.  

V bielom tíme príjemne prekvapil MYchal, ktorý dobre bránil a aktívne kombinoval dopredu. Janči sa snažil, ale stále nedosiahol na svoje výkony spred zranenia. Igor - ako obrana bráni, tak bráni, Igora nikdy neustráži poriadne a ten si svoje tri kúsky obhájil. Čipo prehral prvú losovačku, mal viacero nezištných gólových nahrávok, jeden gól v súperovej v sieti je pod jeho možnosťami. Huco mal výborné antré, potom mal ešte nejaké šance ale už mu na gól nevydalo.

V tmavom tíme jasný líder Miťo, čierna farba dresu neodrážala tentoraz jeho náladu, potiahol dopredu, ubránil, ubehal veľký zápas, strhol ostatných. Sekundoval mu Maťo so štyrmi gólmi s tradične výborným pohybom a bojovnosťou. Mirovi nevyšla žiadna markofka, ale divák si všimol zlepšenú obrannú činnosť. Martin v úvode operoval v útočných radoch a prekonal svoj priemer na zápas o 100%, potom sa stiahol do obrany a snažil sa mariť brejky belochov. Tomáš trochu zbytočne moc v sklze, ale zabojoval, pretlačil sa a hlavne ubránil.

Rozuzlenie príbehu z nadpisu nastalo, keď posádka Maťovho vozidla pri odchode volala cyklistu Huca na pivko. Huco však odmietol, že on už na pivku bol, kvôli hokeju mal pol dňa dovolenku a v krčme zapíjal výkon našich olympionikov. Pre Čipa to bol okamžite jasný dôvod prehry belochov v tomto zápase. Alkohol prepísal aj štatistické údaje. Otvorenou otázkou zostáva, kde všade sa zastavil Čipo s Peťom počas pešieho presunu na zápas a či aj tam boli naozaj len prezentované kofolky... To už nikto neprezradí. Ale spomienka na Ernyho a Iča zostane visieť nad včerajším bielym tímom !  

 

 

BT: Huco 2, Igor 3, Čipo 1, Janči 1, MYchal 1

TT: MArtin 2, MatoB 4, Miro , TomasS 1, Mito 2

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Duel

(Gabec, 14. 2. 2014 23:15)

To musel byt krasny duel.. po takej prestrelke..
P.S. Vernemu divakovi Petovi zelame mnoho sennych noci..

Re: Duel

(massimo, 15. 2. 2014 20:45)

tak sa mi to paci, niekedy mozu vyhrat bieli, aj ked v tmavom! ;) Forza biely tiim :)

elektronicka tuzka

(levik, 14. 2. 2014 11:34)

vysledok ma neprekvapil...rezultat podla ocakavania ;-)

Skoda .. :-(

(Cipo, 14. 2. 2014 11:25)

No vcera sme nepomohlo obrane a nepremenili sme tutovice. Super viacej chcel ... pri vcerajsej kvalite sme mali brat tri body ale za individualny pristup sme si vyhru nezasluzili.

Tomy nabuduce si pocitaj goly a nie destacentovky v penazenke ...

strelci gólov

(Huco, 14. 2. 2014 8:52)

MArtin niekomu s TT chýba pripísaný jeden gól.

Re: strelci gólov

(T., 14. 2. 2014 10:27)

To mne, Tom

K dnešku

(Pepe, 13. 2. 2014 19:23)

tak som bol z pondelka namotivovaný, že zrazu nehrala rolu ani vzdialenosť,,,,tak som si dobre s kamarátmi zahral...a nemuselo sa ani losovať,,,,dnes musim dat pauzu......

MYchal...máš slovo....

fuuu

(Mato, 13. 2. 2014 16:22)

Dnes to bude zaujimave. Mega utocna sila proti ultra defenzive. Len nesmieme branit ako Jurcina a spol...

Re: fuuu

(T., 13. 2. 2014 18:32)

Ani zmanipulovane losovanie (bez dôkazov) nás neodradi!

Bolševická sku**ená liga

(Huco, 13. 2. 2014 11:37)

Som zvedaví aké hromy blesky sa znesú na naše hlavy po tejto losovačke.

Martin čakáme na trpkú slinu

Re: Bolševická sku**ená liga

(Mto, 13. 2. 2014 11:42)

Statistika hovori, ze biely stvrtkovy tim ako zvycajne prehra:-)

Re: Re: Bolševická sku**ená liga

(Huco, 13. 2. 2014 11:53)

Podľa štatistík percentuálnej úspešnosti hráčov sú naše výhľady nasledovné:

BT s Pepkom 52,9 % že zvíťazíme
BT s MYchalom 54,5% že zvíťazíme
TT 46,3 % že zvíťazia

Vypočítané priemerom všetkých hráčov týmu

Re: Re: Re: Bolševická sku**ená liga

(Mito, 13. 2. 2014 11:55)

konecne sa potvrdi, ze je to farbou dresov a stranou...
Realne, bez Feda to budete mat tazke...rovnako ako my bez Levika

Re: Bolševická sku**ená liga

(martin, 13. 2. 2014 11:44)

jedovatú slinu som vypľul v utorok, všetko v poho Huco

Re: Bolševická sku**ená liga

(levik, 13. 2. 2014 12:30)

no los veľmi zaujímavy...ale ked na to pozeram okom nezaujateho pozorovatela, spravnejsie povedane, experta, tak biely tim nema sancu...styria suteri a jeden maly hucko...to nevide...tipujem 3:5
;-)

Losovanie

(Huco, 13. 2. 2014 11:19)

Čipo daj na stránku 5 čísiel pre TT a 5 pre BT
Miťo mi poslal mailom čísla k menám.

Re: Losovanie

(Cipo, 13. 2. 2014 11:26)

Takze rozdelujem samozrejme naaahodne desat cisiel od 1 - 10

BT - 1,3,5,7,9
TT - 2,4,6,8,10

Re: Re: Losovanie

(Huco, 13. 2. 2014 11:27)

Neuveriteľné

Re: Re: Losovanie

(HUco, 13. 2. 2014 11:29)

Miťove čísla k hráčom

Martin Ac - 2
Mato -4
Miro -6
Tomas - 10
Mito - 8
Huco -1
Igor - 3
Čipo - 5
Janči - 7
Pepe (alebo MYchal) - 9

Re: Re: Re: Losovanie

(Cipo, 13. 2. 2014 11:53)

... a kuuuurva